دانشگاه های ارائه دهنده رشته طراحی لباس

یکی از دانشگاه های ارائه دهنده رشته طراحی لباس انستيتوي پِرت (Pratt Institute)، كالجي خصوصي در منطقه ي كلينتون هيل در نيويورك آمريكا مي باشد. اين كالج در سال ١٨٨٧ با هدف آموزش در رشته هاي مهندسي، معماري و هنرهاي زيبا شروع به فعاليت كرد. امروزه اين دانشگاه در رشته هاي معماري، هنر، طراحي و فشن دانشجو مي پذيرد.

دپارتمان مد و فشن پرت به دانشجويان آموزشي ايده محور و مهارت محور در يكي از مراكز فرهنگي جهان يعني نيويورك ارائه مي دهد. اين آموزش ارتباط مستقيم با تصويرسازي، عكاسي، فيلم، اجراي صحنه اي، و خلاقيت هاي بصري دارد. متد آموزشي در اين دانشگاه توجه به صنعت و اصول زيبايي شناسي معاصر و فرهنگ است. دانشجويان نگاه و طرز فكر و بيان مخصوص به خود را از طريق تقويت قوه ي تخيل و تصور و ابتكار به دست مي آورند. خلاقيت دانشجويان از طريق كسب مهارت هاي تصويرسازي، ارتباط با مواد و لوازم كار مد، آشنايي با تكنيك هاي سنتي و تكنولوژي هاي ديجيتالي تقويت مي شود. همچنين در كلاس امكان كار گروهي براي كسب مهارت كار تيمي براي دانشجويان فراهم مي شود.

فارغ التحصيلان اين كالج در دنياي مد به داشتن مهارت، خلاقيت، نگاه شخصي و دانش زياد شناخته مي شوند.
قرار گرفتن اين كالج در شهر نيويورك اين فرصت را به دانشجويان مي دهد تا دسترسي سريع و مستقيم به موزه ها، آرشيوها، استوديوهاي طراحي و فروشگاه هاي برندهاي معروف و مطرح را داشته باشند. از كمپاني هاي طراحي معروف كه امكان راهنمايي گرفتن را به دانشجويان اين كالج مي دهند مي توان به زيرو ماريا كورنژو، رگ اند بن، رالف لورن و دونا كارن اشاره كرد. همچنين دانشجويان در مسابقه ي سالانه ي طراحي مد و فشن كه توسط كمپاني هاي بزرگ نظير سوپيماكاتن برگزار مي شود، شركت مي كنند و بدينوسيله فرصت بورسيه گرفتن و قرار گرفتن مستقيم در جامعه ي مد براي آن ها فراهم مي شود. هرساله طرح هاي برتر در گالري ها، خيابان ها و شوروم ها به نمايش گذاشته مي شوند.

استادان اين كالج از طراحان مطرحي هستند كه سابقه ي كار براي طراحان بزرگي چون دونا كارن، جورجودي سان، نايكي، رالف لورن و فول اند كورينا را داشته اند. همچنين طرح هاي آن ها در مجلات معروفي چون نيويورك تايمز و نيويوركر چاپ شده است.
در هر ترم تحصيلي نشست هايي با حضور طراحان معروف در كالج برگزار مي شود تا دانشجويان هرچه بيشتر با تئوري هاي مد و فشن آشنا شوند. مجله ي يو اس نيوزاند ورلد ريپورت، كالج پرت را در ليست ٢٠ كالج برتر منطقه ي شمال آمريكا قرار داده است.

از دروس ارائه شده براي رشته ي مد و فشن مي توان به دروس زير اشاره كرد:
-طراحي و تصويرسازي
-طراحي كفش
-طراحي و ساخت كلاه
-مد و رسانه
-تكنيك هاي دوخت
-طراحي جواهرات
-چرم و خز
-دراپه ي سه بعدي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *