بیوگرافی الكساندر مك كوئين

الكساندر مك كوئين در سال ١٩٦٩ در لويشام لندن در خانواده اي اسكاتلندي متولد شد. مك كوئين در مدرسه ي راكبي تحصيل كرد و در سن ١٦ سالگي مدرسه را ترك كرد و دوره ي خياطي را در كالج نيوهام گذراند و براي كارآموزي به خياطان اندرسون و شپرد پيوست، پس از آن براي گيوز و هاكس كار كرد و سپس به كارخانه ي توليد لباس هاي تئاتر و سينما انجلز و برمانز پيوست. مك كوئين براي دوره ي كارآموزي در مركز هنر روزتا شركت كرد و به طور مستقيم وارد دوره ي كارشناسي ارشد در كالج سنترال سنت مارتينز شد. مهارتي كه او در دوره ي كارآموزي كسب كرد باعث شهرت فراوان وي در خياطي بي عيب و نقصش در دنياي مد و فشن شد.

مك كوئين به لندن برگشت و براي كار به عنوان استاد الگوساز در كالج سنترال سنت مارتينز تقاضانامه پر كرد، اما به دليل قوي بودن كارهايش، سرگروه اساتيد، بابي هيلسون به وي پيشنهاد داد كه به عنوان دانشجو دوره ي تحصيلي را بگذراند. وي مدرك كارشناسي ارشد خود را در رشته ي طراحي مد دريافت كرد و كالكشن فارغ التحصيلي او در سال ١٩٩٢ تماما توسط استايليست ايزابلا بلو خريداري شد. ايزابلا با كمك استايل خاص خود و روابطي كه داشت راه را در بسياري از موارد براي الكساندر باز كرد و مربي وي بود. مك كوئين مدت كوتاهي پس از ارائه ي كالكشن دومش به نام ” نمايش بي رحمي” با كتي انگلند ملاقات كرد كه به سرعت دست راست او شد. مك كوئين از او خواست تا در طراحي كالكشن سومش به نام پرندگان همراهش باشد. انگلند از آن پس با مك كوئين كار كرد و “نظريه پرداز دوم” او شد.

نمايش كالكشن هاي اوليه ي او به دليل هنجارشكني هاي فراوان و استفاده از شوك با شلوارهاي فاق كوتاه معروفيت فراواني را براي او كسب كرد. مك كوئين براي كالكشن هاي افراطي و هنجارشكنش مشهور است. او اولين طراحي است كه افراطي گري و نمايش را به كت واك ها آورد و از تكنولوژي و نوآوري براي ايجاد شوك در بيننده ها استفاده كرد. سيلوئت لباس هاي او حس فانتزي و انقلابي را به دنياي مد آوردند. مك كوئين از اولين طراحاني است كه مدل هاي هندي را براي كار به لندن آورد.

با آموزش های موسسه طراحان مد می توانید به روز باشید جدیدترین دوره های ثبت‌نامی طراحی لباس را از اینجا مطلع شوید

مك كوئين براي طراحي لباس به جيوانشي پيوست و اولين كالكشن كوتور وي براي اين برند با شكست مواجه شد، به طوري كه خود او در مصاحبه اي با مجله ي وُگ در سال ١٩٩٧ آن را “چرند” ناميد. مك كوئين در كار با جيوانشي كمي از افراطي گري خود كم كرد، اما خصلت انقلابي بودن خود را حفظ كرد، به طوري كه در كت واك پاييز ١٩٩٨ از مدلي كه قطع عضو شده بود، ايمي مولينز، استفاده كرد كه با پاهاي چوبي وارد صحنه شد.

تا سال ٢٠٠٧ مك كوئين بوتيك هايي را در لندن، نيويورك، لس آنجلس، ميلان، و لاس وگاس افتتاح كرد و افرادي چون نيكول كيدمن، پنلوپه كروز، سارا پاركر، ريحانا، و مونيكا براون بارها لباس هاي او را پوشيدند.
مك كوئين در فوريه ي ٢٠١٠ در اثر خودكشي درگذشت.

از دستاوردهاي او اين است كه يكي از جوان ترين طراحاني است كه لقب “طراح برتر سال بريتانيا” را كسب كرده كه وي چهار بار بين سال هاي ١٩٩٦ تا ٢٠٠٣ اين مقام را به دست آورد.

بیوگرافی  رالف لوران( Ralph Lauren) طراح لباس را از اینجا

2 دیدگاه برای “آشنايي با طراحان برتر مد و فشن: الكساندر مك كوئين

  1. اشتراک‌ها: معرفی طراحان برتر لباس دنیا / آموزش طراحی لباس از مقدماتی تا پیشرفته

  2. اشتراک‌ها: آشنایی با طراحان برتر مد و فشن: الکساندر مک کوئین – مد و برند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *