آشنايي با طراحان بزرگ مد و فشن: جان گاليانو

آشنايي با طراحان بزرگ مد و فشن: جان گاليانو / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس  : جان چارلز گاليانو(John Charles Galliano) طراح اسپانيايي-انگليسي درسال ١٩٦٠ متولد شد. هنگامي كه شش ساله بود خانواده اش در جستجوي كار به انگلستان مهاجرت كردند و در جنوب لندن ساكن شدند. بنا به گفته ي خودش وي در كودكي بسيار كمرو و خجالتي بود. مادر اسپانيايي جان كه مربي رقص فلامنكو بود، حتي براي رفتن به سوپرماركت هم او را به بهترين شكل ممكن لباس مي پوشاند، به طوري كه طرز لباس پوشيدن او هميشه موردتوجه قرار مي گرفت. همين توجه به لباس از كودكي كم كم جان را به دنياي مد و فشن علاقه مند كرد.

گاليانو براي دانشگاه وارد مدرسه ي هنر سنت مارتينز شد و در سال ١٩٨٤ با درجه ي اول در رشته ي طراحي مد فارغ التحصيل شد. اولين كالكشن خود را پس از فارغ التحصيلي و با الهام از انقلاب فرانسه ارائه داد كه بسيار مورد توجه قرار گرفت. پس از آن وي برند خود را با همكاري آماندا هارلچ راه اندازي كرد. وي براي كار استوديويي را در لندن اجاره كرد، اما نوع شخصيتش با سرگروهي سازگاري نداشت به طوري كه در سال ١٩٩٠ ورشكسته شد و براي ادامه ي كار احتياج به حامي مالي پيدا كرد.
پس از ورشكستگي گاليانو به پاريس مهاجرت كرد. در آن جا شروع به كار براي طراح مراكشي فيكال آمور كرد و كت واكي را براي هفته ي مد پاريس ارائه داد. پس از آن كه قرارداد كاري گاليانو با آمور به اتمام رسيد، وي شروع به كار براي سائو اشلومبرگر كرد كه وي را به صورت مالي حمايت مي كرد. پس از آشنايي با اشلومبرگر بود كه گاليانو توانايي مالي براي معرفي خود را به جامعه ي مد پاريس پيدا كرد.
آشنايي با طراحان بزرگ مد و فشن: جان گاليانو / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس

در سال ١٩٩٥ به عنوان اولين طراح انگليسي كه براي يك برند فرانسوي كار مي كرد، شروع به كار براي Givenchy كرد. در سال ١٩٩٦ اولين كالكشن لباس هاي تماما دست دوز خود را به بازار عرضه كرد كه با استقبال فوق العاده اي مواجه شد و تعدادي از طراحي هاي وي به عنوان الگوي مد شناخته شدند. سپس به Dior پيوست و براي لباس هاي دست دوز كه براي اين برند ارائه مي داد بسيار مورد توجه قرار گرفت.

گاليانو ٤ بار به عنوان طراح برتر در انگلستان انتخاب شد. در سال ٢٠٠٤ و در مراسم راي گيري كه در BBC برگزار شد، به عنوان پنجمين فرد تاثيرگذار در فرهنگ انگلستان برگزيده شد. جان گاليانو در حال حاضر طراح خانه ي مد و فشن مارجيلا در پاريس مي باشد.

آشنايي با طراحان بزرگ مد و فشن: جان گاليانو / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس

جوايز:
-١٩٨٧، ١٩٩٤، ١٩٩٥، ١٩٩٧: طراح برتر سال
-٢٠٠٧: قرارگرفتن در ليست افراد تاثيرگذار در انگلستان
-٢٠٠٩: مدال افتخار فرانسه
-٢٠١١: نشان سلطنتي انگلستان براي خدمت به صنعت مد

آشنايي با طراحان بزرگ مد و فشن: جان گاليانو / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *