دانشگاه های معتبر در طراحی لباس

یکی از دانشگاه های معتبر در طراحی لباس آكادمي مد و فشن، طراحي، رسانه و تجارت پرل (Pearl Academy)، در سال ١٩٩٣ در دهلي نو در هندوستان شروع به كار كرد. هدف اصلي اين كالج، آموزش براي گسترش جامعه مي باشد كه بر مبناي مهارت، خلاقيت، و كسب رضايت مشتري هدف بنا شده است. به اين منظور آكادمي هميشه در تلاش است تا استانداردهاي خود را در حد استانداردهاي جهاني و كالج هاي مشابه حفظ كند و دانشجويان را تشويق به بالابردن استانداردها و كيفيت آموزشي خود مي كند.

اين آكادمي شامل دانشكده هاي ذيل مي باشد:
-فشن
-استايلينگ و نساجي
-طراحي
-رسانه و روزنامه نگاري
-تجارت خلاقانه
همچنين رشته ي مديريت برندهاي لوكس براي اولين بار در هند در اين آكادمي تدريس شده است.
كالج پرل با چهار شعبه در هند، در حال حاضر بيش از ٤٥٠٠ دانشجو و بالغ بر ٣٤٠ استاد دارد. شعبه ي جيپور براي معماري ساختمان برنده ي جايزه ي “بهترين ساختمان دانشگاهي ” در فستيوال جهاني معماري در سال ٢٠٠٩ در اسپانيا شد.

استادان دانشكده ي فشن پرل از افراد مجرب و طراحان برتر از كشور هند و كشورهاي خارجي هستند. افزون بر آموزش كلاسي، به صورت مرتب ورك شاپ ها و كلاس هاي آموزشي با متخصصان مد كه با اداره ي مد هند در ارتباط هستند، برگزار مي شود تا دانشجويان هرچه بيشتر با اين صنعت آشنا شوند. همچنين دوره هاي كارآموزي براي دانشجويان برگزار مي شود تا جاي خالي ميان تئوري و كار عملي پر شود. برنامه هاي درسي به صورت مستمر به روزرساني مي شود تا دانشجويان با تغييرات جديد دنياي مد پيش بروند. به دانشجويان نقش طراح لباس به صورت اساسي آموزش داده مي شود تا آن ها بتوانند پس از پايان تحصيلات مشغول كار در دنياي بين المللي مد و فشن بشوند. دانشجويان با نقش و كاربرد پارچه هاي هندي و گلدوزي هاي خاص آن ها در مد جهاني آشنا مي شوند. همچنين نقش و كاركرد اكسسوري در دنياي امروزي فشن به دانشجويان آموزش داده مي شود.

از دروسي كه در اين دانشگاه تدريس مي شود مي توان به دروس زير اشاره كرد:
-طراحي فشن: مد، اكسسوري، و پارچه
-استايلينگ
-گريم و آرايش مد
-طراحي لباس زنانه
-تصويرسازي مد
-الگوسازي
-مشاوره ي مد
دانشجويان اين كالج فرصت بورسيه شدن در دانشگاه هاي مطرح دنيا چون دانشگاه مد آمستردام، آكادمي رويال هنر و كالج مد لندن را دارند.
در سال ٢٠١١ اين كالج به جمع دانشگاه هاي برجسته ي بين المللي(LIU) كه شامل ٨٠ آكادمي از سراسر جهان است، پيوست. كالج پرل براي دو سال متوالي ٢٠١٦ و ٢٠١٧ به عنوان كالج برتر طراحي و فشن هندوستان انتخاب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *