‎معرفی دانشگاه های طراحی لباس

معرفی دانشگاه های طراحی لباس سنترال سینت مارتینز(Central Saint Martins)، به صورت خلاصه (CSM)، کالج عمومی هنر واقع در لندن و شاخه ای از دانشگاه هنر لندن می باشد. این کالج در سال ١٩٨٩ با یکی شدن مدرسه ی مرکزی هنر و طراحی(تاسیس در سال ١٨٩۶) و مدرسه ی هنر سینت مارتین( تاسیس در سال ١٨۵۴) شکل گرفت. در این کالج رشته های بازیگری، هنر، طراحی، مد و فشن، گرافیک، جواهرات و منسوجات تدریس می شود.

دانشجویان مد و فشن در این دانشگاه می توانند در پنج رشته ی مرتبط با مد و فشن تحصیل کنند:
-مد و دوخت
-مد و بازاریابی
-طراحی لباس مردانه
-طراحی لباس زنانه
-چاپ روی پارچه

از دروسی که دانشجویان با توجه به رشته ی انتخابی مربوط می گذرانند می توان دروس زیر را نام برد:
-مدسازی و الگو سازی
-استایلینگ و گریم
-تصویرسازی
-روزنامه نگاری مد
-عکاسی مد
-پارچه سازی
-طراحی لباس برای تئاتر و سینما

این دانشگاه برای دانشجویان امکان ارتباط و همکاری با برندها و طراحان حرفه ای همچون: کریستین دیور، لوئی ویتون، ویکفیلد، لیبرتی، و موزه ی ویکتوریا و آلبرت را فراهم می آورد تا در محیطی رقابتی، خلاقیت و استعداد دانشجویان شکوفا شود.
به دلیل ارتباط این کالج با جامعه ی بین المللی مد و فشن این امکان برای دانشجویان فراهم شده است که پس از دو سال تحصیل به صورت تمام وقت بتوانند به صورت نیمه وقت به تحصیل ادامه دهند و همزمان به کار عملی در دنیای واقعی مد و فشن بپردازند.
فارغ التحصیلان این دانشگاه امکان انتخاب از طیف وسیعی از مشاغل مانند: راه اندازی برند، کار کردن با طراحان و برند های مشهور، تصویرسازی، عکاسی مد، استایلینگ، طراحی دوخت و روزنامه نگاری مد را دارند.

از استادان این دانشگاه که همگی از طراحان معروف هستند می توان به افراد زیر اشاره کرد:
سارا برتون، جان گالیانو، استلا مک کارتنی، الکساندر مک کوئین و زک پوز.
در سال های ١٩٩٨ و ٢٠١٣ این دانشگاه به دلیل شرکت فعال در جهت رشد صنعت مد در بریتانیا و همچنین شرکت در تبلیغات صنعت و حرفه ی مد برنده ی جایزه ی سالانه ی کوئینز شده است.