دانشگاه های ارائه دهنده رشته طراحی لباس

دانشگاه های ارائه دهنده رشته طراحی لباس : دانشگاه آكادمي هنر(Academy of Art University)، كه پيشتر به آن كالج آكادمي هنر گفته مي شد، دانشگاهي خصوصي در سانفرانسيسكوي آمريكا مي باشد. اين آكادمي در سال ١٩٢٩ به عنوان آكادمي تبليغات هنر توسط ريچارد استيون كه نقاش و ويراستار مجله بود، تاسيس شد. آكادمي هنر بيش از ١٢٦٠٠ دانشجو دارد و به عنوان وسيع ترين دانشگاه هنر و طراحي در آمريكا شناخته مي شود.
رويكرد اين دانشگاه تشويق دانشجويان به پرورش شيوه و استايل مخصوص به خود است به نحوي كه بتوانند استعدادها و توانايي هايشان را با دانش حرفه اي و نيازهاي روز دنيا پيوند دهند. اين دانشگاه به قدري در اين امر موفق عمل كرده است كه دانشجويانش دو بار در سال در هفته ي مد نيويورك طرح هايشان را به نمايش مي گذارند.
٢٨٣ استاد به صورت تمام وقت و ١١٥٤ استاد به صورت پاره وقت رشته هاي مختلف طراحي و هنر مثل طراحي داخلي و دكوراسيون، طراحي لباس و مد و …را آموزش مي دهند. استادان اين دانشگاه از ميان برترين هنرمندان و طراحان انتخاب مي شوند.

در دپارتمان مد و فشن اين دانشگاه رشته هاي زير تدريس مي شوند:
-طراحي لباس فيلم: در اين رشته دوخت و دوره هاي طراحي صنعتي با هم تركيب مي شوند تا دانشجويان را براي طراحي لباس براي فيلم و تئاتر آماده سازند. دانشجويان اين فرصت را دارند تا به صورت عملي براي مدرسه ي تئاتر و تلويزيون و بازيگري لباس طراحي كنند.

-طراحي مد: در اين رشته طراحي لباس هاي از پيش دوخته شده، لباس هاي زنانه و مردانه بر اساس استايل مخصوص هر دانشجو و بر اساس نيازهاي بازار به دانشجويان آموزش داده مي شود.

-روزنامه نگاري مد: در اين رشته تمامي جنبه هاي رسانه اي مد از شيوه ي سنتي و كاغذي تا خريد و فروش و بازاريابي آنلاين به دانشجويان آموزش داده مي شود. فارغ التحصيلان اين رشته قادرند تا در مورد مد و فشن مطالب جامع و كاملي را براي انواع رسانه ها از جمله روزنامه، مجله و سايت ها تهيه كنند.

-طراحي منسوجات: در اين رشته دانشجويان مهارت لازم براي خلق منسوجات با كيفيت بالا را كسب مي كنند. لباس، پارچه و كالكشن هاي خلق شده بر اساس استايل و خلاقيت شخصي هر دانشجو مي باشد.

-بازاريابي مد: در اين رشته دانشجويان مهارت لازم را براي راه اندازي، فروش و به موفقيت رساندن يك برند كسب مي كنند.

-استايلينگ مد: در اين رشته دانشجويان مهارت لازم را براي خلق تصويري كه پيام خاص يك طراح يا برند را به مشتري القا كند، كسب مي كنند.

-پارچه سازي: در اين رشته دانشجويان انواع روش هاي نقاشي، چاپ و كارهاي گرافيكي روي پارچه را به صورت دستي و كامپيوتري فرا مي گيرند.

نمونه كار دانشجويان
نمونه كار دانشجويان
نمونه كار دانشجويان
نمونه كار دانشجويان
نمونه كار دانشجويان
نمونه كار دانشجويان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *