معرفی برند مایکل کورس

معرفی برند مایکل کورس : مايكل ديويد كورس(Michael David Kors)، در سال ١٩٥٩ در نيويورك به دنيا آمد. مادرش مدل و پدرش، كارل اندرسون، دانشجو بود. هنگامي كه مايكل ٥ ساله بود، پدر و مادرش از هم جدا شدند و مادرش با بيل كورس ازدواج كرد. بعد از اين ازدواج نام خانوادگي وي به كورس تغيير كرد. به دليل فعاليت مادرش در مدلينگ، علاقه ي مايكل به مد از سنين كودكي آغاز شد. حتي در پنج سالگي در لباس عروسي دوم مادرش تغييراتي را ايجاد كرد!
در نوجواني شروع به طراحي و فروش لباس هايش در زيرزمين منزل والدينش كرد. در سن ١٤ سالگي وي تصميم جدي خود را براي اين كه طراح لباس شود گرفته بود.

مايكل كورس
مايكل كورس

در سال ١٩٧٧ در انستيتوي مد در نيويورك ثبت نام كرد، اما بعد از نه ماه تحصيل را رها كرد و به عنوان فروشنده در بوتيكي به نام لوتار در منهتن شروع به كار كرد. وي به سرعت پيشرفت كرد و به عنوان طراح بوتيك مشغول به كار شد. اما نقطه ي عطف زندگي كاري او زماني بود كه دان ملو، طراح برند برگدورف، از وي خواست تا كالكشن خود را براي خريداران برند او به نمايش بگذارد. در سال ١٩٨١ برچسب مايكل كورس بر روي لباس هاي زنانه ي برگدورف چسبانده مي شد. پس از آن، مايكل شروع به كار براي برند سلين(Celine) كرد.
در سال ٢٠٠٢ خط توليد لباس مردانه ي مايكل كورس شروع به كار كرد و در سال ٢٠٠٣ مايكل كار براي سلين را رها كرد تا روي برند خود تمركز كند. در سال ٢٠٠٣ خط توليد MICHAEL كه شامل كيف زنانه، كفش و لباس زنانه بود شروع به كار كرد.
در سال ٢٠١٦، مايكل كورس ٧٧٠ شعبه در سراسر جهان داشت كه لباس هاي مردانه، زنانه، زيورآلات، ساعت، كفش، و عطر مي فروشند.
از چهره هاي شناخته شده اي كه طراحي هاي مايكل كورس را پوشيده اند مي توان به ميشل اوباما، هيلاري كلينتون، ملانيا ترامپ، تيلور سوئيفت، آنجلينا جولي، جنيفر لوپز و كيت هادسن اشاره كرد.

جوايز:
٢٠١٠: جوان ترين دريافت كننده ي جايزه ي يك عمر دستاورد از طرف انجمن طراحان مد آمريكا
٢٠١٣: جايزه ي هنر مد از طرف موزه ي انستيتوي مد
٢٠١٣: جايزه ي ١٠٠ چهره ي برتر سال
مايكل كورس در زمينه ي مبارزه با گرسنگي و سرطان فعال است و براي تلاش هايش در زمينه هاي بشردوستانه نيز جوايزي به وي اهدا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *