زندگینامه جورجیو آرماني طراح لباس

زندگینامه جورجیو آرماني طراح لباس جورجو آرماني(Giorgio Armani) در سال ١٩٣٤ در شمال ايتاليا به دنيا آمد. پس از دوران دبيرستان در رشته ي پزشكي ثبت نام كرد ولي پس از ٣ سال ازين رشته انصراف داد و به ارتش پيوست. اما كار در ارتش نيز وي را جذب نكرد و در سال ١٩٥٧ به عنوان طراح ويترين مغازه اي در ميلان شروع به كار كرد. پس از آن به عنوان فروشنده ي لباس مردانه مشغول كار شد كه باعث شد تجربه ي زيادي در زمينه ي بازاريابي مد كسب كند. در دهه ي ١٩٦٠ به عنوان طراح لباس مردانه به كمپاني نينو چروتي پيوست و همزمان شروع به كار نويسندگي مد و طراحي براي ١٠ توليدكننده ي لباس كرد.

در سال ١٩٧٣ دفتر طراحي خود را در ميلان افتتاح كرد و براي برندهاي هيلتون، سيكانس، و گيبو طراحي مي كرد. اين تجارب كاري باعث شد تا وي استايل شخصي خود را پرورش دهد و برند خود را در سال ١٩٧٥ در ميلان راه اندازي كرد. در همان سال وي كالكشن لباس مردانه ي خود را براي بهار و تابستان ١٩٧٦ به بازار عرضه كرد و سپس خط توليد لباس زنانه را راه اندازي كرد.

ارتباط آرماني با صنعت به وي امكان توليد لباس هاي لوكس را داد. در سال ١٩٧٩ وي شروع به توليد براي بازار آمريكا كرد و در همان سال خط توليد لباس زنانه و مردانه ي مين (Main) را افتتاح كرد. پس از آن محصولات متفاوتي چون لباس زير، مايو و اكسسوري از آرماني به بازار آمد. در سال ١٩٨٠ وي با كمپاني اورآل قراردادي براي توليد عطر امضا كرد و سپس خط توليد آرماني جونيور، آرماني جينز، و امپريو آرماني شروع به كار كردند. در سال ١٩٨٨ آرماني ژاپن افتتاح شد و در همان سال خط توليد عينك آفتابي و در سال بعد توليد جوراب شروع به توليد محصول كردند. در سال ١٩٩٥ محصولات اسكي آرماني به بازار آمدند. در سال ٢٠٠٠ وي شروع به توليد محصولات اسپا و مبلمان كرد.

سياست آرماني توليد محصولات جوان پسندانه با توليد كيفي بالا و قيمت پايين است. به همين دليل وي از تبليغات تلويزيوني و خياباني متعددي استفاده مي كند.
جورجو آرماني به عنوان موفق ترين طراح ايتاليايي شناخته مي شود كه درآمد سالانه اي بالغ بر ١.٦ ميليارد دلار و ثروتي بالغ بر ٨.١ ميليارد دلار دارد.

وي در سال ٢٠٠٥ با امضاي توافقنامه اي با هررا گلوبال شروع به ساخت ٧ هتل لوكس با نام آرماني كرد. طراحي داخلي تمامي هتل ها با جورجوآرماني مي باشد. هتل آرماني در سال ٢٠١٠ در برج الخليفه ي دوبي شروع به كار كرد.
جوايز:
-١٩٩١: دكتراي افتخاري از كالج رويال هنر
-١٩٩٨: جايزه ي بمبي
-٢٠٠٦: مرد سال از طرف مجله ي جنتلمنز كوآرترلي
-٢٠٠٩: جايزه ي بمبي براي خلاقيت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *