معرفی دانشگاه های معتبر طراحی لباس / آموزش طراحی لباس در دانشگاه های دنیا

معرفی دانشگاه های معتبر طراحی لباس:كالج هنر كاليفرنيا( California College of the Arts)، كالج خصوصي هنر، طراحي، فشن، معماري و نويسندگي در سانفرانسيسكوي كاليفرنيا مي باشد. اين كالج در سال ١٩٠٧ و در پي جنبش هنر و صنايع دستي توسط فردريك مير(Fredrick Meyer) تاسيس شد. در حال حاضر بيش از ١٩٥٠ دانشجو در اين دانشگاه زير نظر بيش از ٥٠٠ استاد مشغول به تحصيل مي باشند. از رشته هايي كه در اين دانشگاه تدريس مي شوند مي توان به رشته هاي ذيل اشاره كرد:
سراميك سازي، طراحي مد، طراحي مبلمان، تصويرسازي، طراحي صنعتي، طراحي جواهرات، طراحي داخلي و پارچه سازي و نساجي

برنامه ي آموزشي مد و فشن در اين كالج بر اساس تقويت استعدادهاي دانشجويان در كلاس هاي تئوري و تقويت توان كار عملي و خلاقيت آن ها در كلاس هاي عملي و ورك شاپ ها مي باشد تا دانشجويان با دانش لازم براي كار در صنعت مد و فشن فارغ التحصيل شوند. بر اساس اين برنامه دانشجويان با شيوه هاي سنتي طراحي لباس و تاريخچه ي اين صنعت آشنا مي شوند، سپس قدرت خلاقيت آن ها در كلاس هاي ايده پردازي و خلاقيت شكوفا مي شود. در اين راستا دانشجويان با اساسي ترين علوم موردنياز يك طراح لباس مثل دوخت و دراپه تا تصويرسازي و پارچه سازي آشنا مي شوند. همچنين برندهايي چون Levi Strauss و Athleta دانشجويان اين كالج را به عنوان كارآموز مي پذيرند تا آن ها تجربه ي عملي درمحيط واقعي مد و فشن را كسب كنند. همچنين فشن شوي سالانه ي كالج به دانشجويان اين فرصت را مي دهد تا طرح هاي خود را براي طراحان بزرگ برندهاي مطرح به نمايش بگذارند.

معرفی دانشگاه های معتبر مد و فشن/ آموزش طراحی لباس/طراحی لباس

از دروسي كه در كالج هنر كاليفرنيا تدريس مي شود مي توان به دروس زير اشاره كرد:
-تصويرسازي
-طراحي مد
-تاريخچه ي مد و فشن
-كار عملي در استوديوي مد
-طراحي دوبعدي و سه بعدي

فارغ التحصيلان اين كالج به اين توانايي ها دست ميايند:
-تصويرسازي: دانشجويان قادر خواهند بود تا فيگورهاي ايستاده، حركتي و انواع جنسيت هاي لباس را با دست و كامپيوتر طراحي كنند، به گونه اي كه تصوير كشيده شده بيان كننده ي ساختار لباس باشد.
-خلاقيت طراحي لباس: دانشجويان قادر خواهند بود كالكشن هايي خلاقانه با رعايت رنگ، جنسيت، زيبايي شناسي، و طرح مناسب و براساس ترندهاي روز مد ارائه دهند.

معرفی دانشگاه های معتبر طراحی لباس / آموزش طراحی لباس در دانشگاه های دنیا

-توليد: دانشجويان قادر هستند تا محصول نهايي را يا خود توليد و دوخت كنند و يا با ابزار موردنياز براي توليد طرح خود آشنايي كامل دارند.
-تاريخ شناسي مد: دانشجويان به دليل آشنايي كامل با تاريخچه ي لباس و تاثير دورهاي تاريخي و فرهنگ بر مد و لباس، مي توانند طرحي هماهنگ با زمان خود ارائه دهند.
-مهارت حرفه اي: دانشجويان با محيط كار صنعت مد آشنا مي شوند و قادر هستند تا رزومه و برنامه ي كاري مناسب را براي مصاحبه هاي شغلي براي كار با برندهاي برتر براي خود فراهم كنند.
از نظر طبقه بندي علمي، كالج هنر كاليفرنيا جزو ٧٥ برنامه ي برتر آموزشي در زمينه ي مد و لباس در آمريكا مي باشد.

معرفی دانشگاه های معتبر طراحی لباس / آموزش طراحی لباس در دانشگاه های دنیا

معرفی دانشگاه های معتبر طراحی لباس / آموزش طراحی لباس در دانشگاه های دنیا

همراهان گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه های معتبر طراحی لباس میتوانید با واحد بین الملل موسسه طراحان مد در اینجا در ارتباط باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *