آشنایی با طراحان لباس دنیا 

يوجي ياماموتو (Yohji Yamamoto) / طراحان لباس دنیا / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس :

يوجي ياماموتو (Yohji Yamamoto) در سال ١٩٤٣ در توكيوي ژاپن متولد شد. وي در سال ١٩٦٦ مدرك دانشگاهي خود را از دانشگاه كيو و در رشته ي حقوق دريافت كرد، اما شغل پردرآمد وكالت را رها كرد و به عنوان خياط در مزون خياطي مادرش شروع به كار كرد. كار در كنار مادر باعث شد وي مهارت زيادي در خياطي كسب كند. يوجي به دليل علاقه به مد و فشن وارد دانشگاه مد بونكا شد و در سال ١٩٦٩ مدرك طراحي مد خود را دريافت كرد. وي در سال ١٩٨١ كار خود را در پاريس شروع كرد. وي در مصاحبه اي با نيويورك تايمز در مورد سبك كاري خود مي گويد:” من فكر مي كنم لباس هاي مردانه اي كه من طراحي مي كنم به همان اندازه كه براي مردان زيبا هستند، براي زنان هم زيبا هستند. هنگامي كه شروع به كار طراحي لباس كردم مي خواستم براي زنان لباس مردانه طراحي كنم. پس به سمت ايده ي طراحي كت براي زنان رفتم. من مي خواستم بدن زنان را محافظت كنم، شايد از چشم مردان، شايد از يك تندباد!”

ياماموتو براي طراحي هاي آوانگاردش در لباس معروف است. طراحي هاي او از ترندهاي روز دنيا فاصله ي زيادي دارند. او لباس هايي گشاد، با استفاده از دراپه و با پارچه هايي با جنسيت هاي مختلف طراحي مي كند. اكثر كالكشن هاي او مشكي رنگ هستند. به نظر يوجي مشكي رنگي است كه هم فروتني و هم غرور را در آن واحد القا مي كند. مشكي رنگ ساده و در عين حال اسرارآميزي است.

يوجي دو خط اصلي توليد لباس زنانه و مردانه به نام هاي Yohji Yamamoto و Y’s دارد.
در سال ٢٠٠٨، ياماموتو بودجه اي را براي صلح ميان چين و ژاپن اختصاص داد، تا بر اساس آن هر ساله مبلغي را صرف ارتقاي صنعت مد و فشن چين كند. بر اين اساس، هر ساله به يك طراح برتر و جوان چيني بورسيه اي دو ساله جهت تحصيل در يك دانشگاه مد و فشن در اروپا يا ژاپن تعلق مي گيرد. همچنين به يك مدل زن يا مرد چيني فرصت اجراي كت واك در هفته ي مد پاريس داده مي شود. يوجي مي گويد:” كار من سياسي نيست. من مي خواهم فروشگاهي در چين باز كنم كه مردم از آن خريد كنند و خوشحال شوند. هنر اصلي، هنر خوشحال كردن مردم است

شاخصه ي اصلي هنر ياماموتو تلفيق طراحي آوانگارد با هنر سنتي ژاپني مي باشد. طراحي هاي او در پاريس، توكيو، و فروشگاه هاي لوكس دنيا عرضه مي شوند و دو خط توليد لباس يوجي سالانه به طور ميانگين ١٠٠ ميليون دلار درآمد دارد.

وي در سال ٢٠١١ نمايشگاهي را در موزه ي ويكتوريا و آلبرت لندن برگزار كرد. او با برندهاي مطرحي چون آديداس، هرمس، ميكي موتو و ماندارينا داك كار كرده و براي افراد مشهوري چون التون جان، تيتا ترنر، هاينر مولر و پينا بوش لباس طراحي كرده است. همچنين در سال ٢٠١٤ لباس دوم باشگاه رئال مادريد را طراحي كرد.

وي جوايز متعددي را براي كار و فعاليت در صنعت مد از آن خود كرده است كه به چند مورد اشاره مي كنيم:
-مقام شواليه ي جايزه ي هنر و حروف فرانسه
-مدال افتخار با روبان بنفش
-مدال استعداد درخشان فرانسه
-طراح برتر از طرف Fashion Group International

يوجي ياماموتو (Yohji Yamamoto) / طراحان لباس دنیا / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس

موسسه طراحان مد قدرتمندترین و به روز ترین موسسه آموزشی تخصصی حوزه مد و پوشاک جهت اطلاع از دوره های آموزشی اینجا کلیک نمایید .

1 دیدگاه برای “آشنايي با طراحان برتر مد و فشن: يوجي ياماموتو

  1. اشتراک‌ها: آموزش طراحی لباس ازمقدماتی تا استخدام – مد و برند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *