چگونه استایلیست در طراحی لباس شویم ؟

 

چگونه استایلیست در طراحی لباس شویم ؟ همانطوري كه مي دانيد انتخاب كفش انتخاب بسيار مهمي است، زيرا كفش شما آن قسمت از پوشاك شماست كه روي آن مي ايستيد و وزن شما را تحمل مي كند. پس انتخاب نامناسب نه تنها باعث مي شود راحت نباشيد، بلكه باعث آسيب به پا و حتي كمرتان مي شود.
پس از راحتي بايد به ظاهر كفش نيز اهميت بدهيد، زيرا كفش توجه بسياري را به خود جلب مي كند. با اينكه كفش فقط ٥ درصد از بدن شما را مي پوشاند، اما بيش از ٣٠درصد توجه را به هنگام برخورد با افراد به خود جلب مي كند. پس كفشي را انتخاب كنيد كه كاربردي و در عين حال زيبا باشد.

در اينجا به ٤ قانون در رابطه با كفش اشاره مي كنيم:
١-براي هر موقعيت كفش مخصوص به خود را بپوشيد: هميشه فرق بين موقعيت هاي رسمي و غيررسمي را بدانيد و براي هركدام كفش مخصوص به خود را بپوشيد. همانطوري كه كفش كتاني براي مراقبت از پاي شما به هنگام ورزش ساخته شده است، كفش كار نيز براي محيط كار مناسب است.

 

٢-كيفيت: بسياري از افراد توانايي خريد كفش هاي گران قيمت را ندارند. اما هميشه به ياد داشته باشيد كه كفش هاي ارزان قيمت از مواد بي كيفيت مانند كاغذ و مقوا و چسب ساخته مي شوند و نه تنها به مدت طولاني عمر نمي كنند، بلكه به پا آسيب جدي مي زنند. بنابراين راه بهتر اين است كه به جاي خريدن چند جفت كفش ارزان قيمت، پول خود را پس انداز كنيد و يك جفت كفش با كيفيت بخريد. در خريد پوشاك هميشه به اين نكته توجه كنيد: پول بدهيد و كيفيت بخريد.

 

٣-هرگز راحتي و اندازه ي مناسب را فراموش نكنيد: هميشه كفشي با سايز دقيق پايتان بخريد، حتي اگر از كفش ديگري كه اندازه ي شما نيست خوشتان آمده است. در كنار طول پايتان، هميشه عرض و پهناي پا را هم نظر داشته باشيد. اگر كفشي سايز پاي شما بود، حتما پس از پوشيدن آن را بخريد چون ممكن است از نظر پهنا مناسب پاي شما نباشد.

 

٤-از كفش هايتان به درستي مراقبت كنيد: جنس كفش خود را بشناسيد و براساس آن كفشتان را تميز كنيد. بعضي كفش ها قابل شستشو با ماشين لباسشويي هستند و بعضي نيستند. به برچسب نگهداري از كفشتان دقت كنيد و هميشه كفشتان را تميز نگه داريد. به اين نكته هم توجه كنيد كه براي استفاده ي روزانه چند جفت كفش تهيه كنيد.

13 دیدگاه برای “چگونه استایلیست در طراحی لباس شویم ؟

    • zakeri گفته:

      سلام ، امیدواریم با حمایت تمام علاقمندان در این حوزه به زودی در کل ایران شعب حضوری و غیرحضوری آموزش های حرفه ای طراحی تا اجرا را برگزار نماییم . علاقمندی شما بزرگواران به ما نیرو و قدرت خواهد داد برای ادامه پرقدرت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *