دانشگاه های ارائه دهنده رشته طراحی لباس

  دانشگاه های ارائه دهنده رشته طراحی لباس


  دانشگاه های ارائه دهنده رشته طراحی لباس

یکی از دانشگاه های ارائه دهنده رشته طراحی لباس انستیتوی پِرت (Pratt Institute)، کالجی خصوصی در منطقه ی کلینتون هیل در نیویورک آمریکا می باشد. این کالج در سال ١٨٨٧ با هدف آموزش در رشته های مهندسی، معماری و هنرهای زیبا شروع به فعالیت کرد. امروزه این دانشگاه در رشته های معماری، هنر، طراحی و فشن دانشجو می پذیرد.

دپارتمان مد و فشن پرت به دانشجویان آموزشی ایده محور و مهارت محور در یکی از مراکز فرهنگی جهان یعنی نیویورک ارائه می دهد. این آموزش ارتباط مستقیم با تصویرسازی، عکاسی، فیلم، اجرای صحنه ای، و خلاقیت های بصری دارد. متد آموزشی در این دانشگاه توجه به صنعت و اصول زیبایی شناسی معاصر و فرهنگ است. دانشجویان نگاه و طرز فکر و بیان مخصوص به خود را از طریق تقویت قوه ی تخیل و تصور و ابتکار به دست می آورند. خلاقیت دانشجویان از طریق کسب مهارت های تصویرسازی، ارتباط با مواد و لوازم کار مد، آشنایی با تکنیک های سنتی و تکنولوژی های دیجیتالی تقویت می شود. همچنین در کلاس امکان کار گروهی برای کسب مهارت کار تیمی برای دانشجویان فراهم می شود.

فارغ التحصیلان این کالج در دنیای مد به داشتن مهارت، خلاقیت، نگاه شخصی و دانش زیاد شناخته می شوند.
قرار گرفتن این کالج در شهر نیویورک این فرصت را به دانشجویان می دهد تا دسترسی سریع و مستقیم به موزه ها، آرشیوها، استودیوهای طراحی و فروشگاه های برندهای معروف و مطرح را داشته باشند. از کمپانی های طراحی معروف که امکان راهنمایی گرفتن را به دانشجویان این کالج می دهند می توان به زیرو ماریا کورنژو، رگ اند بن، رالف لورن و دونا کارن اشاره کرد. همچنین دانشجویان در مسابقه ی سالانه ی طراحی مد و فشن که توسط کمپانی های بزرگ نظیر سوپیماکاتن برگزار می شود، شرکت می کنند و بدینوسیله فرصت بورسیه گرفتن و قرار گرفتن مستقیم در جامعه ی مد برای آن ها فراهم می شود. هرساله طرح های برتر در گالری ها، خیابان ها و شوروم ها به نمایش گذاشته می شوند.

استادان این کالج از طراحان مطرحی هستند که سابقه ی کار برای طراحان بزرگی چون دونا کارن، جورجودی سان، نایکی، رالف لورن و فول اند کورینا را داشته اند. همچنین طرح های آن ها در مجلات معروفی چون نیویورک تایمز و نیویورکر چاپ شده است.
در هر ترم تحصیلی نشست هایی با حضور طراحان معروف در کالج برگزار می شود تا دانشجویان هرچه بیشتر با تئوری های مد و فشن آشنا شوند. مجله ی یو اس نیوزاند ورلد ریپورت، کالج پرت را در لیست ٢٠ کالج برتر منطقه ی شمال آمریکا قرار داده است.

از دروس ارائه شده برای رشته ی مد و فشن می توان به دروس زیر اشاره کرد:
-طراحی و تصویرسازی
-طراحی کفش
-طراحی و ساخت کلاه
-مد و رسانه
-تکنیک های دوخت
-طراحی جواهرات
-چرم و خز
-دراپه ی سه بعدی

دانشگاه های مد و لباس

آشنايي با دانشگاه هاي برتر مد و فشن: كالج پِرَت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *