زندگینامه طراحان لباس چه کمکی میتواند به طراحی لباس کند ؟

زندگینامه طراحان لباس چه کمکی میتواند به طراحی لباس کند ؟


زندگینامه طراحان لباس چه کمکی میتواند به طراحی لباس کند ؟

زندگینامه طراحان لباس چه کمکی میتواند به طراحی لباس کند ؟ آنا سوئی (Anna Sui)، در سال ١٩۵٢ از پدر و مادری چینی و تحصیل کرده در فرانسه در دیترویت میشیگان متولد شد. وی از طرف خانواده ی مادری از نوادگان مینگ است که همگی از دانشمندان و فیلسوفان مشهور چینی هستند. هنگامی که آنا ۴ ساله بود تصمیم گرفت تا طراح لباس شود و دلیل آن آموزش های مادرش بود که به وی آموخت چگونه لباس های با کیفیت خریداری کند. او در کنار مادرش خیاطی را آموخت و از کودکی برای عروسک هایش لباس می دوخت و در نوجوانی لباس های خودش را می دوخت. هنگامی که نوجوان بود مقاله ای در مجله ی لایف (Life) در مورد دستاورهای میاسولو از فارغ التحصیلان کالج طراحی پارسنز خواند که بعدها به پاریس مهاجرت کرده بود. این مقاله نقطه ی عطفی در زندگی آنا بود. او به نیویورک مهاجرت کرد و وارد کالج پارسنز شد.

در سال دوم دانشگاه، برای طراحی لباس های راحتی برند چارلیز گرلز استخدام شد و هم زمان به عنوان استایلیست برای عکاسی مد شروع به کار کرد. پس از اینکه برند چارلیز تعطیل شد برای برندهایی چون بابی برولکس و سیمولتانه کار کرد. او می گوید برای طراحی هایش در آن دوره تحت تاثیر ستارگان راک و شرکت کنندگان در کنسرت های آن ها بوده است.

برای سال ها آنا در آپارتمانش کار می کرد. در دهه ی ١٩٨٠ وی به همراه طراحانی چون دَریل جلکی و تاد الدهام از کلیشه های برندهای سنتی فاصله گرفتند و مورد توجه دنیای مد قرار گرفتند. در اواخر دهه ی ٨٠ وی مورد توجه خانه های مد در ژاپن قرار گرفت و تا میانه ی دهه ی ٩٠ برای برندهایی چون آنوارد کاشیامارا کار کرد.

در سال ١٩٩١ اولین کت واک موفق خود را اجرا کرد و مورد توجه روزنامه ها و مجلاتی چون نیویورک تایمز قرار گرفت. وی اولین بوتیک خود را در سال ١٩٩٢ افتتاح کرد و همان سال جایزه ی CFDA را برای “استعداد جوان” از آن خود کرد. در سال ١٩٩٣ با افتتاح فروشگاه دومش، خط تولید لباس مردانه را به بازار عرضه کرد. در سال ١٩٩۴ خط تولید کفش آنا سوئی که در ونیز ایتالیا تولید می شد به بازار آمد. پس از اینکه خط تولید شلوار جین آنا سوئی به بازار آمد، طراحی های وی به طور مرتب در مجلاتی مانند وُگ (Vogue) به چاپ می رسید. در سال ١٩٩٧ اولین فروشگاه آنا سوئی در توکیو افتتاح شد و برند وی جهانی شد.
در سال ١٩٩٩ آنا سوئی با همکاری Wella خط تولید عطر خود راه اندازی کرد و سال بعد خط تولید محصولات پوستی آنا افتتاح شد. در سال های بعد وی محصولات گوناگونی چون عطر کودک، لباس کودک، گوشی موبایل برای سامسونگ و کالکشنی برای سی امین سالگرد Hello Kitty طراحی کرد.

طراحی های خلاقانه، متاثر از فرهنگ شرقی، و ابتکاری آنا سوئی همواره مورد توجه رسانه ها و صنعت مد بوده، به طوری که از سوی مجله ی تایم (Time) به عنوان پنج طراح برتر دهه شناخته شد. وی می گوید:” روی رویاهایتان تمرکز کنید: چگونه یک دختر از محله های جنوبی دیترویت تبدیل به زنی موفق در نیویورک شد؟ رویاهایش را دنبال کرد و بس!”

از افراد مشهوری که به طراحی های وی علاقه دارند می توان به بلیک لایولی، نائومی کمپل، سوفیا کوپولا، پاریس هیلتون، کورتنی لاو و کیت میدلتون اشاره کرد.
آنا سوئی در زمینه ی کمک های بشردوستانه مانند بالا بردن آگاهی زنان در مورد سرطان سینه، کمک به افراد زلزله زده و سیل زده نیز فعال است.

معرفی طراحان برتر دنیا

آشنايي با طراحان بزرگ مد و فشن: آنا سوئي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *