زندگینامه كارل لگرفلد(Karl Lagerfeld)

زندگینامه كارل لگرفلد(Karl Lagerfeld)


زندگینامه کارل لگرفلد

زندگینامه کارل لگرفلد(Karl Lagerfeld)، طراح لباس، عکاس و هنرمند آلمانی ساکن پاریس در سال ١٩٣٣ در هامبورگ آلمان متولد شد. وی طراح برندهای لگرفلد، شنل، فندی و چندین برند مطرح دیگر بوده است. ویژگی خاص فیزیکی او موهای سفید، عینک آفتابی مشکی و یقه ی آهار زده می باشد.

لگرفلد دوران ابتدایی را در آلمان گذراند و در ١۴ سالگی به پاریس مهاجرت کرد و دوران دبیرستان را در رشته های نقاشی و تاریخ گذراند. در سال ١٩۵۵ در یک مسابقه ی طراحی لباس که در پاریس برگزار شد شرکت کرد و برای طراحی کت برنده این رقابت شد. پس از آن به عنوان دستیار و کارآموز پیر بالمین، طراح معروف فرانسوی، شروع به کار کرد. پس از ٣ سال کار با بالمین وی برای ۵ سال با برند ژان پتو کار کرد و سالی ٢ بار برای این برند کالکشن ارائه داد، اگرچه طرح هایش همیشه با انتقاد منفی مواجه می شد. در سال ١٩۶٣ به برند تیزیانی پیوست و تا سال ١٩۶٩ با این برند کار کرد و برای افراد مشهوری چون الیزابت تیلور، دوریس دوک و پرنسس مارسلا بورگس لباس طراحی کرد.

لگرفلد کار با برند فرانسوی کلوئه را در سال ١٩۶۴ با طراحی چند قطعه برای هر فصل شروع کرد و پس از مدت کوتاهی طراح کالکشن های این برند شد. کالکشن وی برای بهار ١٩٧٣ با استقبال فراوانی مواجه شد. وی برای این کالکشن دامن شلواری هایی از جنس ساتن طراحی کرد که پیله دار و تا مچ پا بودند.
لگرفلد در سال ١٩۶۵ با طراحی خز و زیورآلات به برند فندی پیوست.
در دهه ی ١٩٧٠ وی برای نمایش های فاخر تئاتر شروع به طراحی لباس و صحنه کرد. در دهه ی ١٩٨٠ وی به ستاره ی دنیای مد و فشن تبدیل شد و در سال ١٩٨۴ برند خود را راه اندازی کرد. برند وی به دلیل لباس های خاص مثل ژاکت های زرق و برق دارش معروف شد. لگرفلد در سال ٢٠٠۵ امتیاز برند خود را به برند تامی واگذار کرد.

وی به دلیل خلاقیت و استایل های خاصش معروف است، اما این خلاقیت باعث نشده که علاقه اش را به لباس های قدیمی از دست بدهد. بسیاری از طرح های او با ایجاد تغییر در لباس های قدیمی ایجاد شده اند.
او همیشه می گوید: “من از انجام کاری لذت می برم که قبلا آن را انجام نداده باشم.” به همین دلیل است که وی به کرات کار خود را برای برند های مختلف عوض کرده است و همیشه در حال انجام کارهای جدید است. به عنوان مثال در سال٢٠١١ برای خط تولید عینک آفتابی برند سوئدی ارفورس(Orrefors) عینک آفتابی طراحی کرد.
لگرفلد همینک در کنار طراحی لباس بیشتر به کار طراحی برای فیلم و عکس می پردازد.

معرفی طراحان برتر دنیا

آشنايي با طراحان مد و لباس جهان: كارل لگرفلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *