آشنایی با طراحان لباس دنیا : مارک جاکوبز / طراحی لباس چیست ؟

آشنایی با طراحان لباس دنیا : مارک جاکوبز / طراحی لباس چیست ؟


آشنایی با طراحان لباس دنیا : مارک جاکوبز / طراحی لباس چیست ؟

آشنایی با طراحان لباس دنیا : مارک جاکوبز / طراحی لباس چیست ؟ مارک جاکوبز(Marc Jacobs)، طراح مد و لباس آمریکایی، در سال ١٩۶٣ در نیویورک آمریکا متولد شد. هنگامی که هفت ساله بود پدرش را از دست داد. بر اساس اظهارات مارک، مادرش از نظر روانی سالم نبود و مراقبت درستی از فرزندانش نمی کرد. هنگامی که مارک نوجوان بود، برای زندگی به خانه ی پدربزرگ و مادربزرگش در منهتن رفت. رابطه ی عمیق او با مادربزرگش و عشق عمیقی که هر دو در ستایش زیبایی ها داشتند، و تحسین همیشگی مادربزرگش از طراحی های وی، باعث شد تا او به سمت تحصیل در این رشته سوق داده شود و وارد دبیرستان طراحی و هنر شود. مارک در مورد مادربزرگش و نقش او در پیشرفتش می گوید:” او کسی بود که به من میدان داد تا استعدادهایم را شکوفا کنم. وی تنها کسی بود که هرگز به من نگفت نمی توانی!”

آشنایی با طراحان لباس دنیا : مارک جاکوبز / طراحی لباس چیست ؟

مارک در پانزده سالگی در بوتیک آوانگارد شاریواری شروع به کار کرد. کار او در این فروشگاه تا کردن لباس ها و لباس پوشاندن به مانکن ها بود، ولی مدیر فروشگاه به وی اجازه داده بود تا برای فروشگاه پلیور طراحی کند. کار در این فروشگاه مارک را به سمت تحصیل در کالج طراحی پارسنز هدایت کرد.
در سن ٢١ سالگی و زمانی که دانشجو بود، مارک اولین محصولات خود را که پلیورهای دست بافت بود به بازار عرضه کرد. وی همچنین در دوران تحصیل در سال ١٩٨۴ برنده ی جایزه ی بهترین دانشجوی طراحی شد. در سال ١٩٨۶ با پشتیبانی مالی برند Onward Kashiyama USA، اولین کالکشن خود را با برند مارک جاکوبز به بازار عرضه کرد. در سال ١٩٨٧ به عنوان جوان ترین طراح در تاریخ آمریکا برنده ی جایزه ی “استعداد جدید در طراحی” شد.

در سال ١٩٨٨ کار طراحی لباس زنانه برای برند Perry Ellis را شروع کرد. در سال ١٩٩٢ برنده ی جایزه ی بهترین طراح لباس زنانه شد. در سال ١٩٩٣ با همکاری شریک خود، رابرت دافی، کمپانی Marc Jacobs International Company را افتتاح کرد. در سال ١٩٩۴، مارک اولین کالکشن کامل لباس مردانه ی خود را به بازار عرضه کرد. در سال ١٩٩٧ شروع به کار برای لوئی ویتون کرد و اولین کالکشن لباس های آماده را برای این برند طراحی کرد.

آشنایی با طراحان لباس دنیا : مارک جاکوبز / طراحی لباس چیست ؟

در سال ٢٠٠۵، جاکوبز دومین لاین خود را به نام Marc by Marc Jacobs معرفی کرد. در سال ٢٠٠۶ تولید بادی اسپلش های معروف خود را شروع کرد. وی در سال ٢٠١۴ کار برای لوئی ویتون را رها کرد تا روی برند خود تمرکز بیشتری داشته باشد. وی در سال ٢٠١۵ پایان کار Marc by Marc Jacobs را اعلام کرد تا بیشتر روی برند اصلی خود یعنی Marc Jacobs کار کند تا پاسخگوی مشتری هایی برای اجناس لوکس باشد. وی در حال حاضر محصولات مختلفی چون لباس زنانه و مردانه، کیف و کفش، لباس کودک، لوازم آرایشی و عطر را تولید می کند.

در سال ٢٠١٣، ٢٨۵ فروشگاه محصولات مارک جاکوبز در ۶٠ کشور جهان فعالیت داشتند.
مارک جاکوبز در سال ٢٠١۴ از سوی مجله ی تایم در لیست ١٠٠ انسان تاثیرگذار سال قرار گرفت.
جوایز:
-١٩٩١،١٩٩٢،١٩٩٧، ٢٠١٠ و ٢٠١۶: طراح برتر سال برای لباس زنانه
-١٩٩٨، ١٩٩٩، ٢٠٠٣ و ٢٠٠۵: طراح برتر سال برای اکسسوری
-٢٠٠٢: طراح برتر سال برای لباس مردانه
-٢٠١١: جایزه ی یک عمر دستاورد

آشنایی با طراحان لباس دنیا : مارک جاکوبز / طراحی لباس چیست ؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با موسسه طراحان مد تماس حاصل فرمایید .

معرفی طراحان برتر دنیا

آشنایی با طراحان لباس دنیا : مارک جاکوبز / طراحی لباس چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *