اسکار بهترین طراح لباس ۲۰۲۰

نود و دومین مراسم اسکار روز یکشنبه نهم فوریه در استودیو دالبی لس آنجلس برگزار شد. ژاکلین دارن ( طراح لباس بریتانیایی) برای بار دوم اسکار بهترین طراحی لباس برای فیلم زنان کوچک را از آن خود کرد. ژاکلین در سال ۲۰۰۵ پس از طراحی لباس برای فیلم غرور و تعصب، مورد توجه دنیای مد و سینما قرار گرفت. او تا به حال هفت بار نامزد بهترین طراحی لباس فیلم در مراسم اسکار شده و در سال ۲۰۱۲ برای فیلم آنا کارنینا، موفق به دریافت جایزه اسکار شد.

داستان فیلم زنان کوچک در سال ۱۸۶۰ می گذرد. ژاکلین مدت زیادی را صرف مطالعه درمورد لباس های آن دوره انجام داد و از بسیاری از عکس های لوییزا مِی الکات ( نویسنده ی کتاب زنان کوچک) و نقاشی های آن دوره الهام گرفت. هدف ژاکلین این بود که لباس های قدیمی را برای بیننده ی جوان خوشایند جلوه دهد. ژاکلین برای هر شخصیت فیلم لباس هایی طراحی کرد که به خوبی نمایانگر خصوصیات رفتاری آن شخصیت است. برای مثال بازیگر نقش جو همیشه جلیقه میپوشد که این نشان دهنده ی رفتار های شیطنت آمیز و پسرانه اش است. ایمی لباس های بلند و شیک میپوشد. مِگ ظاهری ساده دارد و بث از رنگ های ملایم در لباس هایش استفاده می کند.

همچنین رنگ های لباس هر کدام از خواهر ها باهم متفاوت است. جو از رنگ های قرمز و نیلی استفاده می کند که الهام گرفته از لباس های نظامی ارتش قرن نوزدهم است. مِگ لباس هایی به رنگ بنفش کمرنگ و سبز دارد، بث صورتی و قهوه ای و ایمی آبی کمرنگ می پوشد. لباس نقش مادر از دوره ی ویکتوریا الهام گرفته شده تا با لباس دختر ها تمایز داشته باشد. او گاهی اوقات شنل به رنگ های تیره به همراه روبان قرمز به تن دارد.
تمام ویژگی ها و رنگ ها متناسب با شخصیت ها طراحی شده اند!

اخبار دنیای مد و لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *