برند آل استار

تاریخچه ی کفش آل استار، اصالت در برندسازی

نحوه تاسیس برند آل استار این است که مارکز کانورس کارخانه کفش Converse Rubber را در سال ۱۹۰۸ تاسیس کرد که در آغاز، تولید آن فقط کفش‌های زمستانی بود، ورزش بسکتبال که تازه در سال ۱۸۹۱ ابداع شده بود از امکانات خاصی برخوردار نبود و تا آن زمان ورزشکاران در سالن‌های رقص که دارای کف‌پوش چوبی بودند با کفش‌های معمولی به تمرین می‌پرداختند، همین باعث شد که این کارخانه به فکر تولید کفش های ورزشی(بسکتبال، کشتی، تنیس و غیره) بیفتد!

از سال ۱۹۲۱ یک بسکتبالیست به نام چاک تیلور که در کارخانه کفش کانورس هم مشغول به کار بود شروع به تبلیغ برای کفش آل استار کرد و در حدی در این مسیر شناخته شد که در سال ۱۹۲۳ برچسب گرد لاستیکی آل استار را به قسمت مچ کفش اضافه کرد و نام خود را بر روی آن نوشت این کفش از آن سال به نام کانورس آل استار چاک تیلور شناخته شد! بازیکنان تیم آمریکا در اولین بازی بسکتبال المپیک کفش آل استار کانورس پا کردند.

ورژن تمام سفید چاک تیلور در تابستان سال ۱۹۳۶ به عنوان کفش رسمی تیم بسکتبال آمریکا معرفی شد. بسکتبال در آن سال به عنوان ورزش مدال آور شناخته شد. بازیکنان آمریکایی کفش های چاک تیلور اولین مدال طلا از هفت مدال طلای کسب شده در این مسابقات را بدست آوردند!

تا زمان جنگ جهانی دوم هم زیره و هم رویه ی کفش آل استار مشکی بود و با ایجاد حفره هایی در کناره ی این کفش سربازان آمریکایی هم در جنگ جهانی دوم با کفش آل استار آموزش دیدند!
موفقیت این برند محبوب در یک رکورد، فروش ۴۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۲ بود! ( در هر ۴۳ ثانیه یک جفت کفش ) هنوز هم کانورس طرفداران زیادی دارد و با رنگ ها و طرح های متنوع و خلاقانه‌اش محبوب مانده است!

اخبار دنیای مد و لباساستایلینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *