طراحی پارچه

 طراحی پارچه

مقدمه:

طراحی پارچه رشته ای کاملا هنری می باشد .که هنرجویان باید به شرایط و روحیات و ارزش های اعتقادی مردم ایران آشنا باشند.در طراحی پارچه اداب و رسوم ،خصوصیات اقلیمی و باورهای مردم در رنگ ها و طرح و اشکال مختلف تأثیر گذار است.

دوره طراحی پارچه به زیر مجموعه هایی به شرح ذیل می باشد :

  • دوره طراحی پارچه(دیزاین،مقدماتی ،پیشرفته)
  • دوره پارچه سازی(۱۰ جلسه)
  • دوره اوریگامی(۱۵ جلسه)

در دپارتمان طراحی پارچه هنرجویان در سه بخش مختلف آموزش می بینند.در یک بخش که شامل چهار ترم تحصیلی است طراحی و دیزاین پارچه ، راپرت بندی پارچه و همینطور طراحی پارچه با نرم افزار آموزش می بینند،هنرجویانی که در این دوره تحصیل کنند می توانند در کارخانه های تولید پارچه مشغول به طراحی شده و محصولات خود را وارد بازار کار نمایند .

در دپارتمان طراحی پارچه همچنین بخش پارچه سازی را داریم که در بخش پارچه سازی هنرجویانی که تمایل دارند کارهای خود را به روش های دست دوز و اوت کوتوغ طراحی نمایند و می توانند کارهای خود را بر روی پارچه ها طراحی و با متریالها و مواد مختلفی آنها را اجرا نمایند.

به طور مثال یکی از تکنیکهای پارچه سازی تکنیک تنبور دوزی ،تکنیک کچه،تکنیک نقاشی روی پارچه،تکنیک سوزن دوزی و تکنیک های دیگر که در کلاس پارچه سازی با آنها آشنا می شوند. در این کلاس هنرجویان می توانند کارهای تکی و خاص خود را طراحی نموده و به لباس ها اضافه نمایند.

 

 

دوره های آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *