الکساندر-مک-کویین

به گزارش گروه ترجمه و پژوهش مؤسسه طراحان مد؛ در پایان کالکشن سارا برتون به اسم پائین ( pared down) که مجموعه‌ای ارزشمند از بهار ۲۰۲۰ برای الکساندر مک کوئین بود، طراح به سمت تماشاچیان رفت و تعظیم کرد، بعد از او این صف طولانی کارمندان مک کوئین بودند که گویی پایان ناپذیر در مقابل مردم خم شده‌اند. اعضای ارکستر معاصر لندن نمایش قطعه کلاسیک و مدرنی که توسط ایزوبل والر بریج با نام (خواهر فبی) اجرا شده بود، را نواختند و حضار کف می‌زدند و تشویق می‎‌کردند. دیر شده است و زنگ شام را به صدا درآورده اند اما هیچ کس سالن را ترک نمی کرد. … الان زمان نفیس کشیدن است.

[row]

[col span=”6″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”16138″ image_size=”original” lightbox=”true”]

[/col]
[col span=”6″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”16143″ image_size=”original” lightbox=”true”]

[/col]

[/row]

به طرز شگفت انگیزی، این پیامی بود که طراح لباس این برند، سارا برتون امیدوار بود با پیشنهاد خود در این فصل به آن برسد. او در یادداشت‌های مفصل خود نوشته است: «من عاشق ایده افرادی هستم که وقت خود را برای جمع کردن چیزها، ملاقات و گفت‌وگو با هم و اتصال دوباره به جهان سپری می‌کنند.
این حس علاقه طراح به جمع کردن و جمع شدن انسان‌ها موجب شد در این نمایش، کل مانکن‌های مک کوئین ـ نه فقط افرادی که در استودیو و روی صحنه هستند بلکه حتی بخش پشت صحنه نیز لباس‌های کاملاً قلاب دوزی شده پوشیده و runway را با لباس‌های گلدوزی شده خود مزین کنند.

[row]

[col span=”6″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”16145″ lightbox=”true”]

[/col]
[col span=”6″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”16146″ image_size=”original” lightbox=”true”]

[/col]

[/row]

با الهام از یک گروه لندنی به نام مدرسه استیچ که به دختران و پسران سوزن دوزی می‌آموزد، کارکنان مک کوئین در کنار هم نشسته و زنجیر ابریشمی را بر روی طرحی که دانش آموزان مرکز سنت مارتینز در کلاس «طرحی از زندگی» بر روی یک صفحه بزرگ در فروشگاه مک کوئین لندن طراحی کرده بودند، دوختند. به همه این دانش آموزان گواهی معتبر داده شده از آنها خواسته شد در مورد روح اجتماع صحبت کنند.

[row]

[col span=”6″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”16147″ image_size=”original” lightbox=”true”]

[/col]
[col span=”6″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”16149″ image_size=”original” lightbox=”true”]

[/col]

[/row]

خب حالا بیایید در مورد یک پشت صحنه ارزشمند صحبت کنیم؛ چند مورد است که باید درباره ۴۲ طرح برتون که امشب نشان داده شده است بدانید. او از فصل‌های قبل طرح‌های توری، ارگانزا و ابریشم خود را ارتقاع داد، الگوهای قدیمی الکساندر مک کوئین را بازیافت و دوباره اختراع کرد. این طراح در درجه اول از کتان ایرلند شمالی و کتان ساخته شده در مزرعه خاص زنانه کار(مزرعه‌ای که توسط زنان آن منطقه مدیریت و بهره برداری می‌شد) استفاده کرد و با تنها پارچه بافته شده باقی مانده از ایرلند گل‌های دوخته شده مانند گلدوزی‌هایی رو تور را ایجاد کرد. وی ملافه‌های کاغذی درخشان و سبکی را تنها با چغندر باقی مانده در ایرلند ایجاد کرد (بیتلینگ فرآیندی است که کتان را در نشاسته سیب زمینی پوشانده و سپس ساعت‌ها در دستگاهی می‌کوبند). سارا برتون گل‌های سرزنده و شکوفایی که در معرض خطر انقراض قرار دارند را به صورت گلدوزی‌هایی برای لباس گل ابریشم و کت و شلوارعاجی طراحی کرد. همانطور که در طرح‎‌های پیشنهادی برای پاییز ۲۰۱۹، از پارچه موهر طوسی بریتانیایی، و یک پشم تابیده شده در کارخانه های شمال انگلیس استفاده کرد. اقدامی که در توصیف آن می‌توان گفت: محلی، احیا شده، هوشمندانه و صنعتی است.

[row]

[col span=”6″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”16151″ image_size=”original” lightbox=”true”]

[/col]
[col span=”6″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”16153″ image_size=”original” lightbox=”true”]

[/col]

[/row]

فوق‌العاده زیباست؛ این تا به امروز نفیس‌ترین مجموعه فصل بود. هر قطعه هدفمند و مهم بود، یک لباس شب مشکی با یک ژاکت اسلش برای ایجاد یک چرخش جدید بر روی اندام، با یک پیراهن توری کوتاه شده که به زیبایی و ظرافت خودنمایی می‌کند. لباس ساده روزانه از کتانی سیاه با سوتینی متصل شده و آستین‌های پف‌دار و پرزدار. رو لباسی بی‌بند و باریک با دست پلیسه شده و ارگانزای آبی کمرنگ با دست برش خورده، شبیه به یک گل کتان. یک ژاکت عاجی رنگ با دامن مرتب شده و آستین‌ها آنقدر لطیف و ظریف بافت خورده است که شبیه ابریشم است. یک پیراهن با پارچه‌ای از پشم سیاه خام و با پشتی دلبرانه. در این کالکشن نماهایی وجود داشت که فرش قرمز یا روز عروسی را طلب می‌کردند- هیاهوی نامتقارن تور و قلاب دوزی که از قسمتی از یک ژاکت خیاطی شده متصل شده است – و لباس‌هایی که باید آنها را در یک دفتر هوشمند پوشید (قدرتمندترین لباس رسمی در هر نقطه) یا با آنها یک روز بسیار شیک را تجربه کرد. (پیراهنی خرد شده و راه راه با آستین‌های تند و تیز و بدنی براق). برای یک ملاقات گرم، یک رولابسی اسلش بافت در رنگ اقیانوسی وجود داشت و یک عدد پارچه دراپه به رنگ عاجی برای حتی روزی گرم‌تر.

[row]

[col span=”6″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”16155″ image_size=”original” lightbox=”true”]

[/col]
[col span=”6″ span__sm=”12″]

[ux_image id=”16156″ image_size=”original” lightbox=”true”]

[/col]

[/row]

این کمد لباسی است که در آن رویاها ساخته شده است، و وقتی فصل آن برسد به شدت به این لباس‌ها نیاز خواهیم داشت. اما در اینجا هیچ اتفاق غیرقابل انکاری رخ نداده است؛ سارا برتون همیشه لباس‌های فوق‌العاده زیبا برای خانه مک کوئین ساخته است. او فقط این هدیه بسیار نادر را دارد. اما در چند فصل گذشته و امشب بیش از هر زمان دیگری، او چیزی به مراتب بسیار دوست داشتنی تر را ثابت کرد. وقتی چیزهایی را با ارزش‌های ماندگار درست می‌کنید، وقتی به زمین، ساکنان و سنت‌های آن با احترام و اعتدال رفتار می‌کنید، وقتی تلاش می‌کنید دوباره آنچه را که یک بار کنار یا دور ریخته شده است تصویرسازی مجدد کنید، وقتی وقت خود را برای مراقبت حقیقی از هر قطعه‌ای که ایجاد کرده‌اید، سپری می‌کنید، به سادگی بهترین کار را انجام داده‌اید. با تفکرعالی است که زیبایی خلق می‌شود و این باشکوه است. این درس پایداری است که به همه رهبران شرکت‌های مرتبط با مد باید آموزش داده شود. امشب حضار و مردم با سارا برتون به مدرسه دوزندگی رفتند.

لینک این مطلب در اینستاگرام: https://www.instagram.com/p/B3cl1ddA1v4/

اخبار و رویدادهامعرفی طراحان برتر دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *