کریستین دیور (Christian Dior)

کریستین دیور (Christian Dior) / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس : کریستین دیور(Christian Dior)در سال ١٩٠۵ در گرنویل فرانسه متولد شد. وی طراح و موسس یکی از معروفترین برندهای محصولات لوکس یعنی Dior می باشد. پدر وی که مالک یک کارخانه ی کود شیمیایی و بسیار ثروتمند بود، دوست داشت وی دیپلمات شود. اما کریستین همیشه رویای کارهای هنری را در سر داشت. در نوجوانی شروع به کشیدن طرح های مد کرد و هر طرح را ١٠ سنت می فروخت.

کریستین دیور (Christian Dior) / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس

در سال ١٩٢٨ تحصیل را رها کرد و با کمک مالی پدرش یک گالری هنری راه اندازی کرد. اما ٣ سال بعد با مرگ مادر و برادرش و در دوران رکود اقتصادی اروپا مجبور به تعطیل کردن گالری شد.
دیور از سال ١٩٣٧ به استخدام طراح مد رابرت پیژه درآمد و فرصت یافت تا برای سه کالکشن پیژه طراحی کند. اما پس از آن که برای خدمت سربازی فراخوانده شد، کار برای پیژه را ترک کرد.

وی در سال ١٩۴٢ از ارتش بیرون آمد و به خانه ی مد بیلانژ پیوست. او در طول جنگ جهانی دوم تلاش فراوانی کرد تا صنعت مد فرانسه را زنده نگه دارد.
در سال ١٩۴۶ دیور با پشتیبانی مالی مارسل بوساک که ثروتمندترین مرد فرانسه بود، برند خود را راه اندازی کرد. دیور استاد شکل و فرم است، به طوری که خودش می گوید:” من زنان را گل شکل طراحی می کنم.” طرح های او در قسمت کمر تنگ و در قسمت دامن گشاد، بلند و پف دار بود به طوری که به اندام مدل هایش انحنا می داد. در ابتدا طرح هایش به دو دلیل با مخالفت روبرو شدند:
١-دامن های بلند او پاهای زنان را کاملا می پوشاند.
٢-طرح های او به دلیل بلند و پف دار بودن پارچه ی زیادی مصرف می کرد.
به طوری که به یکی از شوهای او حمله شد. اما پس از اینکه دوران رکود و قحطی پس از جنگ به پایان رسید، این مخالفت ها نیز تمام شدند.

کریستین دیور (Christian Dior) / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس

انقلابی که دیور در لباس زنان به وجود آورد که به نام “New Look” شناخته می شود، روش لباس پوشیدن آن ها را برای همیشه دگرگون کرد و پاریس را دوباره به عنوان مرکز مد و فشن دنیا پس از جنگ جهانی دوم مطرح کرد.
کریستین دیور در سال ١٩۵٧ هنگامی که در تعطیلات بود به علت سکته ی قلبی درگذشت.

کریستین دیور (Christian Dior) / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس

امروزه برند کریستین دیور که برند کالاهای لوکس محسوب می شود، توسط تاجر فرانسوی برنارد آرنو اداره می شود. این برند تولید کننده ی انواع پوشاک، محصولات چرمی، اکسسوری، جواهرات، ساعت، عطر، لوازم آرایشی، و محصولات مراقبت پوست است. همچنین بنا به سنت موسس دیور که خود خالق لباس تمام دست دوز فاخر می باشد، این نوع لباس نیز همچنان توسط طراحان این برند تولید می شود.

اگرچه دیور بیشتر به عنوان تولیدکننده ی محصولات زنانه شناخته می شود، اما دو لاین مخصوص آقایان (Dior Homme) و کودکان (Baby Dior) نیز محصولاتی را برای آقایان و کودکان تولید می کنند.
دیور ٨۴٩٨١ کارمند در فروشگاه های سراسر جهان و درآمد سالانه ای بالغ بر ١.٢٧٩ میلیارد دلار دارد.

کریستین دیور (Christian Dior) / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس

 با آموزش های حرفه ای و تخصصی موسسه طراحان مد به روز باشید .جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا کلیک فرمایید .