معرفی کالج طراحی لباس در دنیا

معرفی کالج طراحی لباس در دنیا


معرفی کالج طراحی لباس در دنیا

معرفی کالج طراحی لباس در دنیا : کالج هنر و طراحی ساوانا(Savannah College of Art and Design)، کالجی خصوصی و دارای چندین شعبه درنقاط مختلف دنیا از جمله ساوانا، جورجیا، آتلانتا، هنگ کنگ و فرانسه است. این کالج در سال ١٩٧٨ با ارائه ی درس در ٨ رشته و ثبت نام از حدود ۵٠٠ دانشجو شروع به کار کرد. در سال ٢٠١۴ بیش از ١١٠٠٠ دانشجو در این کالج ثبت نام کردند.

کالج ساوانا شامل چند دپارتمان مختلف است:
-هنرهای ساختمانی
-هنرهای ارتباط جمعی
-طراحی
-مد و فشن
-هنرهای سرگرم کننده
-رسانه های دیجیتالی
-هنرهای زیبا
دپارتمان مد و فشن این کالج در رشته های زیر به دانشجویان آموزش می دهد:
-طراحی جواهرات
-مد
-بازاریابی و مدیریت مد
-مدیریت مد لوکس
-طراحی لباس مردانه
از طراحان معروفی که در این کالج تحصیل کرده اند می توان به کریستوفر مک دانل (Christopher McDonnell) طراح و بنیانگذار برند کریستوفر مک دانل اشاره کرد.

نمونه طراحی دانشجویان کالج ساوانا

دانشجویان این کالج برای رهبری در دنیای پویا و رقابتی صنعت مد آموزش می بینند. تمرکز اصلی این کالج بر روی اصول طراحی، خلاقیت، و به کارگیری تکنولوژی در صنعت مد می باشد. از برنامه های اصلی این کالج به روز کردن پیوسته ی اطلاعات دانشجویان در مورد برندهای مطرح دنیای مد است. همچنین این کالج دارای بزرگترین موزه ی مد و فیلم در دنیاست که با استفاده از آن دانشجویان خود را با طرح های اسکاردلارنتا، ویوین وستوود، کرولینا هررا و دنیل لیزمور آموزش می دهد. همچنین برای آموزش دانشجویان از نمایشگاه دائمی کالج که شامل هزار تکه لباس که توسط مطرح ترین طراحان دنیا طراحی شده اند، کمک گرفته می شود. این کالج هر ساله برای دانشجویان برتر این فرصت را فراهم می آورد تا طراحی های خود را برای تولیدکنندگان و صاحبان برندها به نمایش بگذارند.
بنگاه ارزیابی “تجارت مد” لندن در سال ٢٠١۵ کالج ساوانا را به عنوان برترین کالج آمریکا و پنجمین کالج برتر دنیا در زمینه ی ” بهترین تجربه های یادگیری” و ” بهترین برنامه های بلند مدت آموزشی” انتخاب کرد.

نمونه طراحی دانشجویان کالج ساوانا

نمونه طراحی دانشجویان کالج ساوانا

از جمله دروس ارائه شده برای دوره ی طراحی لباس می توان به دروس زیر اشاره کرد:
-مد
-طراحی لباس مردانه
-روزنامه نگاری مد
-طراحی لباس های سفارشی
-عکاسی مد
-آشنایی با عطر و بازاریابی آن

نمونه طراحی دانشجویان کالج ساوانا

نمونه طراحی دانشجویان کالج ساوانا

 

دانشگاه های مد و لباس

معرفي دانشگاه هاي برتر مد دنيا: كالج هنر و طراحي ساوانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *