معرفی کالج طراحی لباس

معرفی کالج طراحی لباس


معرفی کالج طراحی لباس در دنیا :

معرفی کالج طراحی لباس :کالج هنر و طراحی اوتیس(Otis College of Art and Design) کالجی خصوصی در منطقه ی وستچستر لس آنجلس در کالیفرنیا است. این کالج که برای مدتی طولانی کالج اصلی هنر در کالیفرنیا بود، در سال ١٩١٨ هنگامی که بنیانگذار روزنامه ی لس آنجلس تایمز، هریسون گری اوتیس، ملک خود را برای تاسیس مدرسه ی مستقل هنر در جنوب کالیفرنیا به ارث گذاشت، شروع به کار کرد.
بین سال های ١٩٧٨ تا ١٩٩١ این کالج با کالج طراحی پارسنز تحت عنوان اوتیس-پارسنز یکی شد. این یکی شدن به دانشجویان این امکان را داد تا یک یا چند ترم از تحصیلشان را در کالج پارسنز در نیویورک یا پاریس بگذرانند. در سال ١٩٩١ کالج اوتیس مجددا تحت عنوان کالج هنر و طراحی اوتیس به صورت مستقل به کار خود ادامه داد.

برنامه های آموزشی کالج اوتیس یکی از برترین برنامه های آموزشی در رشته ی مد در آمریکا محسوب می شود. دانشجویان تحت نظر بهترین اساتید مد و طبق برنامه ای که منطبق با آخرین تغییرات فصلی صنعت مد است آموزش می بینند. مجله ی اکونومیست در سال ٢٠١۵، این کالج را از لحاظ ” ارزش تحصیلی” در رتبه ی ششم قرار داد.

دانشجویان با کار کردن مستقیم زیر نظر طراحان مطرح آموزش می بینند. برنامه ی آموزشی این مرکز کاملا سازمان یافته به منظور آموزش طراحانی خلاق و حرفه ای و آشنا با نیازهای روز بازار مد است. در این کالج رقابت آموزشی جای خود را به دریافت حجم عظیمی از راهنمایی می دهد تا دانشجویان سرعت پیشرفت خود را افزایش دهند. به همین دلیل است که ٨۶ درصد از فارغ التحصیلان این کالج در کمتر از ٣ ماه تحت عنوان دستیار طراح لباس به استخدام برندهای مطرح درمی آیند. اساس آموزش بر پایه ی ایجاد طرح هایی خلاقانه و دست اول با استفاده از ترکیب متدهای سنتی و متدهای دیجیتالی طراحی لباس است.

دروس ارائه شده در این کالج موارد زیر می باشند:
-اصول طراحی
-کشیدن فُرم
-ارتباط رنگ و طراحی
-فُرم و فضا
-تصویرسازی
-نقاشی مدلینگ
-طراحی دیجیتال
-پارچه شناسی
-تاریخچه ی لباس

دانشگاه های مد و لباس

معرفي دانشگاه هاي برتر مد: كالج هنر و طراحي اوتيس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *