دانشگاه های معتبر در طراحی لباس

دانشگاه های معتبر در طراحی لباس


دانشگاه های معتبر در طراحی لباس

یکی از دانشگاه های معتبر در طراحی لباس آکادمی مد و فشن، طراحی، رسانه و تجارت پرل (Pearl Academy)، در سال ١٩٩٣ در دهلی نو در هندوستان شروع به کار کرد. هدف اصلی این کالج، آموزش برای گسترش جامعه می باشد که بر مبنای مهارت، خلاقیت، و کسب رضایت مشتری هدف بنا شده است. به این منظور آکادمی همیشه در تلاش است تا استانداردهای خود را در حد استانداردهای جهانی و کالج های مشابه حفظ کند و دانشجویان را تشویق به بالابردن استانداردها و کیفیت آموزشی خود می کند.

این آکادمی شامل دانشکده های ذیل می باشد:
-فشن
-استایلینگ و نساجی
-طراحی
-رسانه و روزنامه نگاری
-تجارت خلاقانه
همچنین رشته ی مدیریت برندهای لوکس برای اولین بار در هند در این آکادمی تدریس شده است.
کالج پرل با چهار شعبه در هند، در حال حاضر بیش از ۴۵٠٠ دانشجو و بالغ بر ٣۴٠ استاد دارد. شعبه ی جیپور برای معماری ساختمان برنده ی جایزه ی “بهترین ساختمان دانشگاهی ” در فستیوال جهانی معماری در سال ٢٠٠٩ در اسپانیا شد.

استادان دانشکده ی فشن پرل از افراد مجرب و طراحان برتر از کشور هند و کشورهای خارجی هستند. افزون بر آموزش کلاسی، به صورت مرتب ورک شاپ ها و کلاس های آموزشی با متخصصان مد که با اداره ی مد هند در ارتباط هستند، برگزار می شود تا دانشجویان هرچه بیشتر با این صنعت آشنا شوند. همچنین دوره های کارآموزی برای دانشجویان برگزار می شود تا جای خالی میان تئوری و کار عملی پر شود. برنامه های درسی به صورت مستمر به روزرسانی می شود تا دانشجویان با تغییرات جدید دنیای مد پیش بروند. به دانشجویان نقش طراح لباس به صورت اساسی آموزش داده می شود تا آن ها بتوانند پس از پایان تحصیلات مشغول کار در دنیای بین المللی مد و فشن بشوند. دانشجویان با نقش و کاربرد پارچه های هندی و گلدوزی های خاص آن ها در مد جهانی آشنا می شوند. همچنین نقش و کارکرد اکسسوری در دنیای امروزی فشن به دانشجویان آموزش داده می شود.

از دروسی که در این دانشگاه تدریس می شود می توان به دروس زیر اشاره کرد:
-طراحی فشن: مد، اکسسوری، و پارچه
-استایلینگ
-گریم و آرایش مد
-طراحی لباس زنانه
-تصویرسازی مد
-الگوسازی
-مشاوره ی مد
دانشجویان این کالج فرصت بورسیه شدن در دانشگاه های مطرح دنیا چون دانشگاه مد آمستردام، آکادمی رویال هنر و کالج مد لندن را دارند.
در سال ٢٠١١ این کالج به جمع دانشگاه های برجسته ی بین المللی(LIU) که شامل ٨٠ آکادمی از سراسر جهان است، پیوست. کالج پرل برای دو سال متوالی ٢٠١۶ و ٢٠١٧ به عنوان کالج برتر طراحی و فشن هندوستان انتخاب شده است.

دانشگاه های مد و لباس

معرفي دانشگاه هاي برتر مد و فشن: آكادمي پرل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *