دانشکده Central Saint Martins

دانشگاه طراحی لباس سنترال سینت مارتینز(Central Saint Martins)، به صورت خلاصه (CSM)، کالج عمومی هنر واقع در لندن و شاخه ای از دانشگاه هنر لندن می باشد. این کالج در سال ١٩٨٩ با یکی شدن مدرسه ی مرکزی هنر و طراحی(تاسیس در سال ١٨٩۶) و مدرسه ی هنر سینت مارتین( تاسیس در سال ١٨۵۴) شکل گرفت. در این کالج رشته های بازیگری، هنر، طراحی، مد و فشن، گرافیک، جواهرات و منسوجات تدریس می شود.

  دانشگاه طراحی لباس سنترال سینت مارتینز (Central Saint Martins)

اکنون ۱۲۰۰ دانشجو در زمینه ی فشن دارد. به نقل از دانشجویان، هدف این دانشکده از بین بردن محدودیت ها در استفاده از خلاقیت است. نوآوری برای آن ها برتر از تکنیک و مهارت است. این دانشکده پر از اطلاعات، تجربه و فرصت است اما دانشجویان می گویند: نباید صبر کنید آن ها به سمت شما بیایند؛ بلکه خودتان باید تلاش کنید و آن ها را دریافت کنید.

دانشجویان مد و فشن در این دانشگاه می توانند در پنج رشته ی مرتبط با مد و فشن تحصیل کنند:
-مد و دوخت
-مد و بازاریابی
-طراحی لباس مردانه
-طراحی لباس زنانه
-چاپ روی پارچه

دانشکده سنترال سنت مارتینز
 دانشگاه سنترال سینت مارتینز(Central Saint Martins)

فارغ التحطیلان این دانشکده طراحان موفقی از جمله جان گالیانو، الکساندر مک کویین، استلا مک کارتنی، حسین چالایان، زک پوسن، ریکاردو تیشی و بسیاری از انسان های موفق در صنعت فشن هستند.

دتنشکده سنترال سنت مارتینز

از دروسی که دانشجویان با توجه به رشته ی انتخابی مربوط می گذرانند می توان دروس زیر را نام برد:
-مدسازی و الگو سازی
-استایلینگ و گریم
-تصویرسازی
-روزنامه نگاری مد
-عکاسی مد
-پارچه سازی
-طراحی لباس برای تئاتر و سینما

این دانشگاه برای دانشجویان امکان ارتباط و همکاری با برندها و طراحان حرفه ای همچون: کریستین دیور، لوئی ویتون، ویکفیلد، لیبرتی، و موزه ی ویکتوریا و آلبرت را فراهم می آورد تا در محیطی رقابتی، خلاقیت و استعداد دانشجویان شکوفا شود.
به دلیل ارتباط این کالج با جامعه ی بین المللی مد و فشن این امکان برای دانشجویان فراهم شده است که پس از دو سال تحصیل به صورت تمام وقت بتوانند به صورت نیمه وقت به تحصیل ادامه دهند و همزمان به کار عملی در دنیای واقعی مد و فشن بپردازند.
فارغ التحصیلان این دانشگاه امکان انتخاب از طیف وسیعی از مشاغل مانند: راه اندازی برند، کار کردن با طراحان و برند های مشهور، تصویرسازی، عکاسی مد، استایلینگ، طراحی دوخت و روزنامه نگاری مد را دارند.

از استادان این دانشگاه که همگی از طراحان معروف هستند می توان به افراد زیر اشاره کرد:
سارا برتون، جان گالیانو، استلا مک کارتنی، الکساندر مک کوئین و زک پوز.
در سال های ١٩٩٨ و ٢٠١٣ این دانشگاه به دلیل شرکت فعال در جهت رشد صنعت مد در بریتانیا و همچنین شرکت در تبلیغات صنعت و حرفه ی مد برنده ی جایزه ی سالانه ی کوئینز شده است.

دانشجویان در زمینه ی مد از سرتاسر دنیا می توانند برای پذیرش این دانشگاه اقدام کنند. برای پذیرش همان مدارکی که دیگر دانشگاه ها می پذیرند، از جمله مدارک محلی که قبلا در آن مشغول به تحصیل بودید، پورتفولیو، رزومه، کپی پاسپورت، مدارک زبان و انجام مصاحبه در بعضی کشورها نیازمند است.

دانشکده سنترال سنت مارتینز
دانشکده سنترال سنت مارتینز

بخشی از هزینه های این دانشگاه به عهده ی دولت است. هزینه ی تحصیل دانشجویان انگلیسی به طور سالیانه ۹۲۵۰ پوند و برای دیگر ملیت ها ۱۹۳۵۰ پوند است.

دانشکده سنترال سنت مارتینز

دانشگاه های مد و لباس

معرفي دانشگاه هاي برتر مد و فشن: سنترال سينت مارتينز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *