‎معرفی دانشگاه های طراحی لباس

معرفی دانشگاه های طراحی لباس سنترال سينت مارتينز(Central Saint Martins)، به صورت خلاصه (CSM)، كالج عمومي هنر واقع در لندن و شاخه اي از دانشگاه هنر لندن مي باشد. اين كالج در سال ١٩٨٩ با يكي شدن مدرسه ي مركزي هنر و طراحي(تاسيس در سال ١٨٩٦) و مدرسه ي هنر سينت مارتين( تاسيس در سال ١٨٥٤) شكل گرفت. در اين كالج رشته هاي بازيگري، هنر، طراحي، مد و فشن، گرافيك، جواهرات و منسوجات تدريس مي شود.

دانشجويان مد و فشن در اين دانشگاه مي توانند در پنج رشته ي مرتبط با مد و فشن تحصيل كنند:
-مد و دوخت
-مد و بازاريابي
-طراحي لباس مردانه
-طراحي لباس زنانه
-چاپ روي پارچه

از دروسي كه دانشجويان با توجه به رشته ي انتخابي مربوط مي گذرانند مي توان دروس زير را نام برد:
-مدسازي و الگو سازي
-استايلينگ و گريم
-تصويرسازي
-روزنامه نگاري مد
-عكاسي مد
-پارچه سازي
-طراحي لباس براي تئاتر و سينما

اين دانشگاه براي دانشجويان امكان ارتباط و همكاري با برندها و طراحان حرفه اي همچون: كريستين ديور، لوئي ويتون، ويكفيلد، ليبرتي، و موزه ي ويكتوريا و آلبرت را فراهم مي آورد تا در محيطي رقابتي، خلاقيت و استعداد دانشجويان شكوفا شود.
به دليل ارتباط اين كالج با جامعه ي بين المللي مد و فشن اين امكان براي دانشجويان فراهم شده است كه پس از دو سال تحصيل به صورت تمام وقت بتوانند به صورت نيمه وقت به تحصيل ادامه دهند و همزمان به كار عملي در دنياي واقعي مد و فشن بپردازند.
فارغ التحصيلان اين دانشگاه امكان انتخاب از طيف وسيعي از مشاغل مانند: راه اندازي برند، كار كردن با طراحان و برند هاي مشهور، تصويرسازي، عكاسي مد، استايلينگ، طراحي دوخت و روزنامه نگاري مد را دارند.

از استادان اين دانشگاه كه همگي از طراحان معروف هستند مي توان به افراد زير اشاره كرد:
سارا برتون، جان گاليانو، استلا مك كارتني، الكساندر مك كوئين و زك پوز.
در سال هاي ١٩٩٨ و ٢٠١٣ اين دانشگاه به دليل شركت فعال در جهت رشد صنعت مد در بريتانيا و همچنين شركت در تبليغات صنعت و حرفه ي مد برنده ي جايزه ي سالانه ي كوئينز شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *