بهترین دانشگاه های طراحی لباس

بهترین دانشگاه های طراحی لباس


بهترین دانشگاه های طراحی لباس

بهترین دانشگاه های طراحی لباس : انستیتوی مد تکنولوژی(Fashion Institute of Technology) دانشگاهی ایالتی در منهتن نیویورک می باشد و رشته های هنر، طراحی، تکنولوژی و بازرگانی مد که همگی مرتبط با صنعت مد هستند در این دانشگاه تدریس می شوند. این دانشگاه در سال ١٩۴۴ تاسیس شد و امروزه به عنوان ۵ دانشگاه برتر مد و فشن دنیا شناخته می شود. این دانشگاه در حال حاضر نزدیک به ١٠٠٠٠ دانشجو دارد.
برای بسیاری از مردم دنیا تحصیلات در زمینه ی مد فقط یک معنا دارد و آن تحصیل در این دانشگاه می باشد. دانشگاه مد دانشجویان خود را برای موفقیت در هر زمینه ی کاری در رشته ی مد آماده می کند: از دوخت دست دوز تا لباس های پیش دوخته برای بازار پررقابت این پوشاک.

تعدادی از برنامه های این دانشگاه طبق سنت ۶۵ ساله ی موسسه دست نخورده باقی مانده اند:
١)به دلیل ارتباط مستقیم این دانشگاه با صنعت مد، دانشجویان این رشته به صورت روزانه از اخبار دنیای دائما در حال تغییر مد مطلع می شوند.
٢)خلاقیت دانشجویان در پس زمینه ی دانشی قوی از اطلاعات عملی و مهارت های تکنیکی لازم برای موفقیت در دنیای مد شکوفا می شود.
٣)دانشجویان این دانشگاه به دلیل ارتباط با دنیای واقعی مد در جریان نیازهای واقعی دنیای مد و فشن قرار می گیرند.

استادان این دانشگاه طراحان حرفه ای برندهای مشهور می باشند. طرح های دانشجویان هر ساله در نمایشگاهی نمایش داده می شوند و توسط طراحان معروفی چون کرولینا هررا، نورما کمالی، جما کانگ، کلوین کلاین، و باب مکی داوری می شوند.
انجمن طراحان مد آمریکا از حامیان مالی دانشجویان این دانشگاه مد می باشند و بدین وسیله این فرصت را برای دانشجویان فراهم می کنند تا با سرعت بیشتری وارد دنیای واقعی مد و فشن بشوند. دانشجویان این دانشگاه دوره ای کارآموزی را تحت نظر طراحان معروفی چون دونا کارن، رالف لورن و کلوین کلاین می گذرانند. همچنین به دانشجویان این موسسه فرصت ادامه ی تحصیل برای کسب مدرک بین المللی مد و فشن در ایتالیا داده می شود.

بهترین دانشگاه های طراحی لباس :

از دروس ارائه شده درین موسسه می توان به دروس زیر اشاره کرد:
-دراپه
-الگوسازی
-تکنیک های دوخت
-طراحی کامپیوتری
-طراحی بر اساس ایده
موزه ی دانشگاه در سال ١٩۶٩ افتتاح شد و شامل۵٠٠٠٠ قطعه از کالکشن های لباس، پارچه و اکسسوری از قرن ١٨ میلادی تا امروز می باشد. در سال ٢٠١٢ این موزه جزو معاهده ی موزه های آمریکا شد.

موزه ی انستیتوی مد

موزه ی انستیتوی مد

دانشگاه های مد و لباس

معرفي دانشگاه هاي مد و فشن: انستيتوي مد تكنولوژي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *