معرفی برند مایکل کورس

معرفی برند مایکل کورس


معرفی برند مایکل کورس

معرفی برند مایکل کورس : مایکل دیوید کورس(Michael David Kors)، در سال ١٩۵٩ در نیویورک به دنیا آمد. مادرش مدل و پدرش، کارل اندرسون، دانشجو بود. هنگامی که مایکل ۵ ساله بود، پدر و مادرش از هم جدا شدند و مادرش با بیل کورس ازدواج کرد. بعد از این ازدواج نام خانوادگی وی به کورس تغییر کرد. به دلیل فعالیت مادرش در مدلینگ، علاقه ی مایکل به مد از سنین کودکی آغاز شد. حتی در پنج سالگی در لباس عروسی دوم مادرش تغییراتی را ایجاد کرد!
در نوجوانی شروع به طراحی و فروش لباس هایش در زیرزمین منزل والدینش کرد. در سن ١۴ سالگی وی تصمیم جدی خود را برای این که طراح لباس شود گرفته بود.

مایکل کورس

مایکل کورس

در سال ١٩٧٧ در انستیتوی مد در نیویورک ثبت نام کرد، اما بعد از نه ماه تحصیل را رها کرد و به عنوان فروشنده در بوتیکی به نام لوتار در منهتن شروع به کار کرد. وی به سرعت پیشرفت کرد و به عنوان طراح بوتیک مشغول به کار شد. اما نقطه ی عطف زندگی کاری او زمانی بود که دان ملو، طراح برند برگدورف، از وی خواست تا کالکشن خود را برای خریداران برند او به نمایش بگذارد. در سال ١٩٨١ برچسب مایکل کورس بر روی لباس های زنانه ی برگدورف چسبانده می شد. پس از آن، مایکل شروع به کار برای برند سلین(Celine) کرد.
در سال ٢٠٠٢ خط تولید لباس مردانه ی مایکل کورس شروع به کار کرد و در سال ٢٠٠٣ مایکل کار برای سلین را رها کرد تا روی برند خود تمرکز کند. در سال ٢٠٠٣ خط تولید MICHAEL که شامل کیف زنانه، کفش و لباس زنانه بود شروع به کار کرد.
در سال ٢٠١۶، مایکل کورس ٧٧٠ شعبه در سراسر جهان داشت که لباس های مردانه، زنانه، زیورآلات، ساعت، کفش، و عطر می فروشند.
از چهره های شناخته شده ای که طراحی های مایکل کورس را پوشیده اند می توان به میشل اوباما، هیلاری کلینتون، ملانیا ترامپ، تیلور سوئیفت، آنجلینا جولی، جنیفر لوپز و کیت هادسن اشاره کرد.

جوایز:
٢٠١٠: جوان ترین دریافت کننده ی جایزه ی یک عمر دستاورد از طرف انجمن طراحان مد آمریکا
٢٠١٣: جایزه ی هنر مد از طرف موزه ی انستیتوی مد
٢٠١٣: جایزه ی ١٠٠ چهره ی برتر سال
مایکل کورس در زمینه ی مبارزه با گرسنگی و سرطان فعال است و برای تلاش هایش در زمینه های بشردوستانه نیز جوایزی به وی اهدا شده است.

معرفی طراحان برتر دنیا

معرفي طراحان برتر مد: مايكل كورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *