زندگینامه بیژن پاکزاد طراح لباس ایرانی و مشهور دنیا : بيژن پاكزاد معروف به بيژن طراح ايراني لباس مردانه و عطر در سال ١٩٤٠(١٣٢٣) در تهران متولد شد. وي فعاليت خود را در زمينه ي مد و فشن در تهران با بوتيك پلنگ صورتي آغاز كرد.

زندگینامه بیژن پاکزاد طراح لباس ایرانی و مشهور دنیا : بيژن پاكزاد معروف به بيژن طراح ايراني لباس مردانه و عطر در سال ١٩٤٠(١٣٢٣) در تهران متولد شد. وي فعاليت خود را در زمينه ي مد و فشن در تهران با بوتيك پلنگ صورتي آغاز كرد.


زندگینامه بیژن پاکزاد طراح لباس ایرانی و مشهور دنیا

زندگینامه بیژن پاکزاد طراح لباس ایرانی و مشهور دنیا : بیژن پاکزاد معروف به بیژن طراح ایرانی لباس مردانه و عطر در سال ١٩۴٠(١٣٢٣) در تهران متولد شد. وی فعالیت خود را در زمینه ی مد و فشن در تهران با بوتیک پلنگ صورتی آغاز کرد. در سال ١٩٧٣ به لس آنجلس مهاجرت کرد و در سال ١٩٧۶ بوتیک اختصاصی خود را با نام بیژن در یکی از گران ترین محله های دنیا یعنی بورلی هیلز افتتاح کرد. بوتیک وی به نام خانه ی بیژن (House of Bijan) به عنوان گران ترین مغازه ی دنیا شناخته شده است

بیژن پاکزاد

بیژن پاکزاد

وی در سال ١٩٨١ اولین عطر مردانه ی خود را به بازار عرضه کرد که برای رسیدن به بوی رویایی آن ٩٨ ماده ی متفاوت را با هم مخلوط کرده بود. عطرهای وی علاوه بر بوی خاص در شیشه های کریستالی بسیار ویژه به بازار عرضه می شوند، به طوری که وی بارها برنده ی جایزه ی بهترین بسته بندی عطر شده است. یکی از این شیشه های خاص، شیشه ی عطری می باشد که دایره ای خالی در وسط دارد که شیشه را به دو بخش تقسیم می کند. هنگامی که شیشه تا نصفه پر باشد عطر هر دو بخش را پر می کند به طوری که قانون جاذبه نقض می شود! در حال حاضر عطرهای بیژن با ١۴ رایحه ی متفاوت در بازار به فروش می رسند.

براساس گزارش لس آنجلس تایمز فروش عطر و پوشاک بیژن سالانه ٣.٢ میلیارد دلار است.
رنگ مورد علاقه ی وی زرد می باشد که در طراحی هایش به کرات از این رنگ استفاده کرده است.
بیژن در سال ٢٠١١ بر اثر سکته ی مغزی درگذشت. وی از ٢ ازدواج خود صاحب ٣ فرزند به نام های دانیلا، نیکلاس، و الکساندرا می باشد که همینک اداره ی تجارت وی را بر عهده دارند.

جوایز:
-١٩٨٢: شهروند افتخاری آمریکا
-١٩٨٨: جایزه ی بهترین عطر سال
-١٩٨٨: جایزه ی بهترین بسته بندی عطر زنانه
-١٩٩٧: بهترین کمپین تبلیغاتی
-٢٠٠٧: دکترای افتخاری هنرهای زیبا از طرف دانشگاه لیبرتی کالیفرنیا
-٢٠١٠: طراح افسانه ای از طرف کالج هنر و طراحی اوتیس
-٢٠١١: کارآفرین برتر سال از طرف دانشگاه آکسفورد
از افراد مشهوری که وی برای آن ها لباس طراحی کرده است می توان به جورج بوش پدر و پسر، باراک اوباما، بیل کلینتون، رونالد ریگان، تونی بلر، ولادیمیر پوتین، اسکار دلارنتا، تام فورد، جورجیو آرمانی، تام کروز و آنتونی هاپکینز اشاره کرد.

معرفی طراحان برتر دنیا

معرفي طراحان برتر مد و فشن: بيژن پاكزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *