رالف لوران( Ralph Lauren)

رالف لوران( Ralph Lauren)


معرفی طراحان برتر لباس دنیا قسمت دهم :

  طراحی لباس و معرفی طراحان برتر لباس دنیا رالف لوران( Ralph Lauren) طراح لباس ، فعال حقوق بشر و تاجر امریکایی و مالک کمپانی رالف لوران در سال ١٩٣٩ در نیویورک آمریکا متولد شد. او در کودکی در مدرسه ی روزانه تحصیل کرد و در سال ١٩۵٧ از دبیرستان دتویت کلینتون فارغ التحصیل شد. سپس در رشته ی بازرگانی در کالج باروش ادامه تحصیل داد، اما پس از ٢ سال ترک تحصیل کرد.

آغاز طراحی لباس برای واحد تولید رالف لوران:

لوران در سال های ١٩۶٢ تا ١٩۶۴ در ارتش آمریکا خدمت کرد و پس از آن به عنوان فروشنده برای یک شرکت تولید کراوات شروع به کار کرد. کارخانه ی رالف لوران در سال ١٩۶٧ و با تولید کراوات های مردانه شروع به کار کرد. لوران در سن ٢٨ سالگی در کارخانه ی تولید کراوات بوبرومل خط تولید طراحی های خود را داشت.
به دلیل علاقه ی زیاد به ورزش و مخصوصا ورزش چوگان، لوران در سال ١٩۶٨ خط تولید و طراحی لباس مردانه ی خود را با نام پولو (Polo) شروع کرد. در ابتدا برای فروش محصولاتش خود کالاها را به فروشگاه ها می برد. در سال ١٩۶۴ فروشگاه بلومین دیل در منهتن برای اولین بار به یک طراح بوتیکی اختصاصی داد و لوران محصولات خود را فقط در این فروشگاه می فروخت.

در سال ١٩٧١ لوران خط تولید طراحی لباس و پیراهن های زنانه ی پولو را آغاز کرد و سال بعد کالکشن کامل پوشاک زنانه ی خود را به بازار فرستاد. در همان سال لوران اولین فروشگاه خود را در بورلی هیلز افتتاح کرد.

در سال ١٩٧٢ رالف لوران تی شرت های پولوی خود را در رنگ های مختلف ارائه داد که یک لوگو از یک بازیکن چوگان روی سینه داشت. این لوگو تبدیل به امضای تی شرت های رالف لوران شد.

اولین خط تولید عطرهای رالف لوران در سال ١٩٨٨ شروع به کار کرد. این اولین باری بود که یک طراح لباس  همزمان دو عطر- یک زنانه و یک مردانه- را به بازار ارائه داد. کمپانی لوران پس از تولید عطر وارد بازار اروپا شد و با بازگشایی اولین فروشگاه در لندن بین المللی شد.

رالف لوران در سال ٢٠١۵ از سمت خود به عنوان مدیرعامل اصلی شرکت استعفا داد و به عنوان مدیراجرایی و مدیر خلاقیت طراحی لباس کمپانی باقی ماند. در سال ٢٠١٧ رالف لوران با سرمایه ای بالغ بر ۵.٨ میلیارد دلار در رتبه ی ٩١ ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت. وی همچنین برای کلکسیون اتومبیل های خاصش که شامل بیش از ٧٠ اتومبیل کمیاب مثل پورشه، فراری و بوگاتی است مشهور است.
لوران در زمینه ی امور حقوق بشردوستانه بسیار فعال است. در سال ١٩٨۶ مرکز تحقیقات سرطان سینه در بیمارستان واشنگتن را راه اندازی کرد. همچنین در سال ١٩٩۴ مرکزی را برای بالا بردن آگاهی عمومی برای مبارزه با سرطان راه اندازی کرد که مخارج آن از طریق صنعت مد و فشن تامین می شود. وی هرساله کمپین های زیادی را برای مبارزه با سرطان برگزار می کند. لوران در سال ٢٠٠۴ مدرسه ی مد پولو را افتتاح کرد که در آن در جهت پرورش استعدادهای جوان برای کار در زمینه ی مد و فشن فعالیت می شود.

رالف لوران جوایز زیادی را از آن خود کرده که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:
-١٩٧٠: جایزه ی کوتی برای بالاترین خلاقیت در طراحی لباس مردانه
-١٩٧٣:جایزه ی کوتی
-١٩٧۴: جایزه ی کوتی برای طراحی لباس زنانه
-١٩٧۵: جایزه ی مد آمریکا
-١٩٨٨: دکترای افتخاری هنرهای زیبا از کالج پرت
-١٩٩۵: جایزه ی CFDA برای طراحی لباس زنانه
-٢٠٠٧: جایزه ی طراح افسانه ای در تاریخ آمریکا

معرفی طراحان برتر لباس دنیا قسمت نهم اینجا کلیک نمایید.

بیوگرافی الکساندر مکوئین را در اینجا مشاهده نمایید .

معرفی طراحان برتر دنیا

معرفی طراحان برتر دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *