زندگینامه گابريل كوكو شنل : گابريل كوكو شنل (Gabrielle Coco Chanel) متولد ١٨٨٣ تاجر و طراح لباس فرانسوي و بنيانگذار برند شنل مي باشد. مادرش هنگامي كه كوكو ١٢ ساله بود در اثر بيماري سل از دنيا رفت. پدرش وي را به يتيم خانه اي فرستاد

كوكو شنلزندگینامه گابريل كوكو شنل : گابريل كوكو شنل (Gabrielle Coco Chanel) متولد ١٨٨٣ تاجر و طراح لباس فرانسوي و بنيانگذار برند شنل مي باشد. مادرش هنگامي كه كوكو ١٢ ساله بود در اثر بيماري سل از دنيا رفت. پدرش وي را به يتيم خانه اي فرستاد


زندگینامه گابریل کوکو شنل

زندگینامه گابریل کوکو شنل : گابریل کوکو شنل (Gabrielle Coco Chanel) متولد ١٨٨٣ تاجر و طراح لباس فرانسوی و بنیانگذار برند شنل می باشد. مادرش هنگامی که کوکو ١٢ ساله بود در اثر بیماری سل از دنیا رفت. پدرش وی را به یتیم خانه ای فرستاد. زندگی در یتیم خانه با وجود فشار و سختی وی را به سوی موفقیت آینده اش هدایت کرد، زیرا کوکو در یتیم خانه خیاطی را آموخت. در ١٨ سالگی وی از یتیم خانه خارج شد و در پانسیونی دخترانه اقامت کرد و به دلیل آشنایی با خیاطی برای کار در مزونی استخدام شد.

کوکو شنل

کوکو شنل

در سال ١٩٠٨ به مولین سفر کرد و با افسر و صاحب کارخانه ی نساجی به نام ایتن بالزان آشنا شد. آشنایی با بالزان باعث آشنایی کوکو با سبک زندگی ثروتمندان و لباس های فاخر و جواهرات شد. پس از آن به پاریس سفر کرد و اولین مغازه ی خود را در آنجا افتتاح کرد. کوکو کار طراحی را با طراحی کلاه آغاز کرد و آنچه که باعث معروف شدنش شد استفاده ی بازیگر مطرح تئاتر، گابریل دورزیا از کلاه طراحی شده ی توسط وی در سال ١٩١٢ بود. پس از آن شروع به طراحی لباس راحتی و غیررسمی از جنس ژرسه برای زنان کرد.

در سال ١٩١٩ وی به عنوان طراح برتر شناخته شد و اولین مزون طراحی لباس فاخر خود را در پاریس افتتاح کرد. در طول جنگ جهانی دوم وی مغازه های خود را تعطیل کرد و بیش از ۴٠٠٠ زن که از کارکنان او بودند، بیکار شدند. در سال ١٩۵۴ پس از اینکه ١۵ سال در زمینه ی مد فعالیت نکرد، فعالیت خود را از سر گرفت. وی در چندین سال پایانی زندگی به سوئیس مهاجرت کرد و در تنهایی به زندگی خود ادامه داد و در سال ١٩٧١ در هتل ریتز در لوزان سوئیس درگذشت.

کوکو شنل به دلیل قاطعیت، پشتکار، و انرژی فراوانش در حرفه اش معروف است. وی به دلیل ارتباطاتی که با جامعه ی فرهیختگان، ثروتمندان و هنرمندان پاریس داشت به موفقیت مالی و شهرت فراوانی رسید. او علاوه بر تاثیری که پس از جنگ جهانی اول بر طرز پوشش زنان گذاشت و آنان را به سمت پوشش راحت تر و شیک تر برد، کار خود را در زمینه ی طراحی جواهرات، کیف و عطر نیز گسترش داد. وی طراح آرم برند شنل با ٢ حرف C در هم تابیده نیز هست. کوکو شنل تنها طراح مدی است که در مجله ی تایم در لیست ١٠٠ چهره ی تاثیرگذار قرن بیستم جای دارد.

معرفی طراحان برتر دنیا

معرفي طراحان برتر مد و فشن: كوكو شنل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *