نقد کالکشن جین

نقد کالکشن جین


نقد کالکشن جین جرومی داهان

این دقیقا درست است که بگوییم طراحی جین در ژن های جرمی داهان و نوآم هانوچ است. داهان موسس انجمن شهروندان بشریت است و هانوچ ۱۰ سال شریک طراحیش بود.این دو نفر علاقه بیش از حد خودشان را با طراحی جین های خاص ارضا میکنند…. یک خط جدید که جین های گران قیمت و لوکس و در عین حال آماده پوشش را به نمایش می گذارد.کالکشن جین ها، دامن ها، پیراهن ها، کت ها و شلوارها با قیمت ۴۲۵ دلار آغاز میشوند که به مراتب جذاب تر از بلوز واقعی پنج جیب کلاسیک بوده و با به کار گیری پارچه های بین المللی ریتمیک از جمله توری فرانسه و جین گردبافت از ژاپن طراحی شده اند.

در خصوص این کالکشن داهان توضیح می دهد: این مجموعه با یک ریشه محکم در جین تحقق یافته است.الهام گیری از تاریخ و میراث شلوار آبی بوده، و ضمنا دارای یک زیبایی شناسی و احساسی زنانه است. همچنین در پشت آن برخی از نمادهای بسیار مدرن مد روز وجود دارد.

طراحی لباس موسسه طراحان مد

طراحی لباس موسسه طراحان مد

از سوی دیگر هانوچ میگوید: وقتی ما این روند را شروع کردیم، با جمع آوری عکس های بریتنی اسپیرز در دهه ۹۰ و قطعات طراحی دیور در سال های اولیه ای که جان گالیانو در خانه مد دیور فعال بود، کار طراحی را پیش بردیم.
من همیشه به گذشته از طریق آرشیو طراحی هایم نگاه میکردم. تمام راهی که امروز سپری میکنم، بازگشت به روزهای من در Guess در دهه ۸۰ و با طراحانی مانند Calvin Klein و Vetements است که پیراهن های جین کلاسیک را طراحی می نمودند.

طراحی لباس موسسه طراحان مد

طراحی لباس موسسه طراحان مد

طراحی لباس موسسه طراحان مد

طراحی لباس موسسه طراحان مد

طراحی لباس موسسه طراحان مد

طراحی لباس موسسه طراحان مد

پارچه جین

پارچه جین اولیه مبدا فرانسوی و ایتالیایی دارد، در شهر نیم (Nimes) کشور فرانسه، بافندگان تلاش کردند تا پارچه جین را بازتولید نمایند ولی به جای آن، یک پارچه مشابه با الگوی بافتی از دنده‌های موازی مورب (w:en:Twill|Twill) توسعه دادند که به نام دنیم شناخته می شود، واژه “دنیم” از عبارت فرانسوی “de Nimes” به معنای “از نیم” آمده است.

برای نخستین بار لباس ملوانان از پارچه جین اولیه و یا دنیم تهیه شد. در دهه ۱۹۵۰ بود که استفاده از این نوع شلوار ابتدا در میان نوجوانان و سپس در میان همه مردم شایع شد. امروزه آمریکائیان سالانه ۱۴ میلیارد دلار جین خریداری می‌کنند. قدیمی‌ترین مارک‌های شلوار جین: لی، لیوایز (لِویز: Levi’s) متعلق به لوی استراوس (با کلود لوی استراوس جامعه شناس اشتباه نشود) و رانگلر نام دارند. شلوارهای جین معمولاً آبی رنگ (نیلی) هستند. برای رنگ این شلوارها از رنگ نیل استفاده می‌شود که هند اولین مرکز تولید و پروش گسترده آن بود. در حالی که تنها چند گرم نیل برای رنگ کردن یک شلوار لازم است، سالانه بیش از ۲۰ میلیون تن نیل در این صنعت مصرف می‌شود.

منبع: https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B1_%D8%AC%DB%8C%D9%86

نقد کالکشن برند های معتبر دنیا

نقد کالکشن جین جرومی داهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *