يوجي ياماموتو (Yohji Yamamoto) / طراحان لباس دنیا / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس

يوجي ياماموتو (Yohji Yamamoto) / طراحان لباس دنیا / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس


آشنایی با طراحان لباس دنیا 

یوجی یاماموتو (Yohji Yamamoto) / طراحان لباس دنیا / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس :

یوجی یاماموتو (Yohji Yamamoto) در سال ١٩۴٣ در توکیوی ژاپن متولد شد. وی در سال ١٩۶۶ مدرک دانشگاهی خود را از دانشگاه کیو و در رشته ی حقوق دریافت کرد، اما شغل پردرآمد وکالت را رها کرد و به عنوان خیاط در مزون خیاطی مادرش شروع به کار کرد. کار در کنار مادر باعث شد وی مهارت زیادی در خیاطی کسب کند. یوجی به دلیل علاقه به مد و فشن وارد دانشگاه مد بونکا شد و در سال ١٩۶٩ مدرک طراحی مد خود را دریافت کرد. وی در سال ١٩٨١ کار خود را در پاریس شروع کرد. وی در مصاحبه ای با نیویورک تایمز در مورد سبک کاری خود می گوید:” من فکر می کنم لباس های مردانه ای که من طراحی می کنم به همان اندازه که برای مردان زیبا هستند، برای زنان هم زیبا هستند. هنگامی که شروع به کار طراحی لباس کردم می خواستم برای زنان لباس مردانه طراحی کنم. پس به سمت ایده ی طراحی کت برای زنان رفتم. من می خواستم بدن زنان را محافظت کنم، شاید از چشم مردان، شاید از یک تندباد!”

یاماموتو برای طراحی های آوانگاردش در لباس معروف است. طراحی های او از ترندهای روز دنیا فاصله ی زیادی دارند. او لباس هایی گشاد، با استفاده از دراپه و با پارچه هایی با جنسیت های مختلف طراحی می کند. اکثر کالکشن های او مشکی رنگ هستند. به نظر یوجی مشکی رنگی است که هم فروتنی و هم غرور را در آن واحد القا می کند. مشکی رنگ ساده و در عین حال اسرارآمیزی است.

یوجی دو خط اصلی تولید لباس زنانه و مردانه به نام های Yohji Yamamoto و Y’s دارد.
در سال ٢٠٠٨، یاماموتو بودجه ای را برای صلح میان چین و ژاپن اختصاص داد، تا بر اساس آن هر ساله مبلغی را صرف ارتقای صنعت مد و فشن چین کند. بر این اساس، هر ساله به یک طراح برتر و جوان چینی بورسیه ای دو ساله جهت تحصیل در یک دانشگاه مد و فشن در اروپا یا ژاپن تعلق می گیرد. همچنین به یک مدل زن یا مرد چینی فرصت اجرای کت واک در هفته ی مد پاریس داده می شود. یوجی می گوید:” کار من سیاسی نیست. من می خواهم فروشگاهی در چین باز کنم که مردم از آن خرید کنند و خوشحال شوند. هنر اصلی، هنر خوشحال کردن مردم است

شاخصه ی اصلی هنر یاماموتو تلفیق طراحی آوانگارد با هنر سنتی ژاپنی می باشد. طراحی های او در پاریس، توکیو، و فروشگاه های لوکس دنیا عرضه می شوند و دو خط تولید لباس یوجی سالانه به طور میانگین ١٠٠ میلیون دلار درآمد دارد.

وی در سال ٢٠١١ نمایشگاهی را در موزه ی ویکتوریا و آلبرت لندن برگزار کرد. او با برندهای مطرحی چون آدیداس، هرمس، میکی موتو و ماندارینا داک کار کرده و برای افراد مشهوری چون التون جان، تیتا ترنر، هاینر مولر و پینا بوش لباس طراحی کرده است. همچنین در سال ٢٠١۴ لباس دوم باشگاه رئال مادرید را طراحی کرد.

وی جوایز متعددی را برای کار و فعالیت در صنعت مد از آن خود کرده است که به چند مورد اشاره می کنیم:
-مقام شوالیه ی جایزه ی هنر و حروف فرانسه
-مدال افتخار با روبان بنفش
-مدال استعداد درخشان فرانسه
-طراح برتر از طرف Fashion Group International

یوجی یاماموتو (Yohji Yamamoto) / طراحان لباس دنیا / آموزش طراحی لباس / طراحی لباس

موسسه طراحان مد قدرتمندترین و به روز ترین موسسه آموزشی تخصصی حوزه مد و پوشاک جهت اطلاع از دوره های آموزشی اینجا کلیک نمایید .

معرفی طراحان برتر دنیا

طراحان لباس برتر دنیا

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *