چگونه استایلیست در طراحی لباس شویم ؟

چگونه استایلیست در طراحی لباس شویم ؟


چگونه استایلیست در طراحی لباس شویم ؟

 

چگونه استایلیست در طراحی لباس شویم ؟ همانطوری که می دانید انتخاب کفش انتخاب بسیار مهمی است، زیرا کفش شما آن قسمت از پوشاک شماست که روی آن می ایستید و وزن شما را تحمل می کند. پس انتخاب نامناسب نه تنها باعث می شود راحت نباشید، بلکه باعث آسیب به پا و حتی کمرتان می شود.
پس از راحتی باید به ظاهر کفش نیز اهمیت بدهید، زیرا کفش توجه بسیاری را به خود جلب می کند. با اینکه کفش فقط ۵ درصد از بدن شما را می پوشاند، اما بیش از ٣٠درصد توجه را به هنگام برخورد با افراد به خود جلب می کند. پس کفشی را انتخاب کنید که کاربردی و در عین حال زیبا باشد.

در اینجا به ۴ قانون در رابطه با کفش اشاره می کنیم:
١-برای هر موقعیت کفش مخصوص به خود را بپوشید: همیشه فرق بین موقعیت های رسمی و غیررسمی را بدانید و برای هرکدام کفش مخصوص به خود را بپوشید. همانطوری که کفش کتانی برای مراقبت از پای شما به هنگام ورزش ساخته شده است، کفش کار نیز برای محیط کار مناسب است.

 

٢-کیفیت: بسیاری از افراد توانایی خرید کفش های گران قیمت را ندارند. اما همیشه به یاد داشته باشید که کفش های ارزان قیمت از مواد بی کیفیت مانند کاغذ و مقوا و چسب ساخته می شوند و نه تنها به مدت طولانی عمر نمی کنند، بلکه به پا آسیب جدی می زنند. بنابراین راه بهتر این است که به جای خریدن چند جفت کفش ارزان قیمت، پول خود را پس انداز کنید و یک جفت کفش با کیفیت بخرید. در خرید پوشاک همیشه به این نکته توجه کنید: پول بدهید و کیفیت بخرید.

 

٣-هرگز راحتی و اندازه ی مناسب را فراموش نکنید: همیشه کفشی با سایز دقیق پایتان بخرید، حتی اگر از کفش دیگری که اندازه ی شما نیست خوشتان آمده است. در کنار طول پایتان، همیشه عرض و پهنای پا را هم نظر داشته باشید. اگر کفشی سایز پای شما بود، حتما پس از پوشیدن آن را بخرید چون ممکن است از نظر پهنا مناسب پای شما نباشد.

 

۴-از کفش هایتان به درستی مراقبت کنید: جنس کفش خود را بشناسید و براساس آن کفشتان را تمیز کنید. بعضی کفش ها قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند و بعضی نیستند. به برچسب نگهداری از کفشتان دقت کنید و همیشه کفشتان را تمیز نگه دارید. به این نکته هم توجه کنید که برای استفاده ی روزانه چند جفت کفش تهیه کنید.

استایلینگ

چي بپوشيم؟ چند نكته در رابطه با انتخاب كفش

۲۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *