درآمد در طراحی لباس

درآمد در طراحی لباس


مراحل راه اندازی یک مزون لباس

درآمد در طراحی لباس دغدغه ذهنی خیلی از علاقمندان میباشد ، شما میتوانید به راحتی در این رشته درآمد کسب نمایید به شرطی که با دقت هدف خود را انتخاب نمایید ، خیلی از علاقمندان به این رشته نمیدانند چگونه کسب و کار خود را راه اندازی نمایند ؟ چگونه از رشته ی طراحی لباس درآمد کسب نمایند ؟ از کجا شروع کنند ؟ سلیقه پوشش مردم را چگونه پیدا کنند ؟ و خیلی از سوالاتی دیگر حالا ما میخواهیم به تک تک این پرسشها در مقالات مختلف پاسخ دهیم .

چگونه کسب و کار خود را راه اندازی نماییم ؟

خیلی از علاقمندان به این صنعت گام های انتخاب راه اندازی مثلا یک مزون را نمیدانند و یا نمیدانند گام های اجرایی راه اندازی یک کارگاه تولید برای مزون و یا فروشگاه چیست ، باید توجه کنیم که ما باید ابتدا چرخه ی حیات سیستم را طراحی نماییم تا بتوانیم دید کاملی را برای خود ترسیم نماییم ، بعد از طراحی چرخه ی حیات سیستم باید برای کارهای خود اولویت بندی کنیم و کاملا به صورت تک تک اجرا نماییم ، ما در مقالات مختلفی که تدوین می نماییم کاملا تک تک مراحل را توضیح میدهیم .

واحد های چرخه ی کاری در یک مزون :

۱ – مدیریت یا همان هیئت مدیره

۲ – مدیر عامل

۳ – واحد مالی و PMO

۴ – واحد تحقیق

۵ – واحد طراحی

۷ – واحد تدارکات

۸ – واحد نمونه دوزی

۹ – واحد تولید

۱۰ – واحد بازاریابی و فروش

۱۱ – واحد تحقیق و توسعه

۱ – معرفی مدیریت و یا همان هیئت مدیره :

بعد از اینکه حداقل دو نفر با یکدیگر یک تیم را راه اندازی نمودند باید هدف خود را مشخص نمایند و خود را آماده نمایند یک محصول مثلا مانتو اجتماع را تولید نمایند که انتخاب اینکه با چه محصولی شروع کنیم خود مقاله ای جدا بوده که در همین سایت شما میتوانید مطالعه نمایید و یا از مشاوره های موسسه طراحان مد که به صورت رایگان می باشد استفاده نمایید ، بعد از انتخاب محصول باید نام تجاری خود را انتخاب نمایید که در اینجا میتوانید در سایت مطالعه نمایید ، انتخاب نام تجاری حدود ۶۰ درصد از برند شما را تشکیل میدهد ، پس باید بسیار بسیار مورد بررسی قرار دهید و اصولی نام تجاری خود را انتخاب نمایید ، بعد از اینکه نام تجاری خود را انتخاب نمودید باید از اینجا اقدام نمایید برای گرفتن مجوز فعالیت،  لازم به توضیح است در صورتی که بخواهید برای شروع کار با یک مکان ثابت کار خود را آغاز نمایید مراحل گرفتن مجوز را باید آغاز نمایید در صورتی که بخواهید مکان ثابت نداشته باشید میتوانید از مشاوره های رایگان موسسه استفاده نمایید ، شما برای گرفتن مجوز فعالیت حتما باید رشته ی مرتبط با طراحی لباس داشته باشید و یا سابقه ی فعالیت و یا از موسسه طراحان مد  مدرک گرفته باشید تا بتوانید مجوز صدور خانه ی مد را بگیرید . بعد از تمام این مراحا یکی از افراد مدیر عامل شده و تمام مراحل کاری را میتواند انجام دهد و حق امضا خواهد داشت .

نکته ی مهم برای انتخاب شریک کاری :

اولین نکته برای انتخاب شریک کاری این مطلب میباشد که حتما انرژی های مثبت  هر دو طرف داشته باشند و دومین مطلب تمام توافقات خود را مکتوب کنند و به توافقات هم احترام بزارند برای نوشتن قرارداد همکاری میتوانید به صورت رایگان به موسسه مراجعه نموده تا قرارداد و شرایط کاری و مالی و یا حتی مشاوره شخصیتی را به شما بدهی

۴ – واحد مالی :

خیلی از علاقمندان به رشته طراحی لباس برای افتتاح یک برند شخصی خود فکر میکنند حتما باید پول بسیار زیادی را داشته باشند ، حتی افرادی که سرمایه کافی دارند ، موسسه به هیچ عنوان به آنها اجازه نمیدهد با سرمایه بسیار زیاد وارد این صنعت پر درآمد شوند ، راهکاری که موسسه به علاقمندان پیشنهاد میدهد، فاز بندی پروژه  میباشد که ابتدا با سرمایه ۲ میلون تومانی کسب و کار را راه اندازی نمایند و بعد از گذشت یک سال میتوانند سرمایه خود را اضافه دهند .

۵ – واحد طراحی :

موسسه طراحان مد با هدف ذهنیت کارآفرینی تشکیل گردیده است و با آموزش های خود شما را به یک طراح لباسی که میتوانید مدیریت تیم طراحی و یا مدیرعاملی را انجام دهید ، داشتن دید سیستمی به کار به شما یاد میدهد تا با شرایط کاری خاص نیز بتوانید طراحی لباس را انجام دهید .

لازم به توضیح میباشد متاسفانه خیلی از مراکز دانشگاهی و موسسات مد و لباس کشور طراحی لباس را با تصویر سازی طراحی لباس به اشتباه آموزش میذهند در صورتی که دنیای طراحی لباس با دنیای تصویر سازی لباس بسیار متفاوت بوده و هست ، متاسفانه خیلی از علاقمندان به رشته طراحی لباس به تصویرسازی گرایش پیدا کردند که متاسفانه باعث شده خیلی از دوستان و علاقمندان به رشته طراحی لباس علاقه خود را از دست بدهند ، شما در رشته ی طراحی لباس میتوانید ۸۷ شغل مرتبط با حوزه طراحی لباس را انجام دهید که میتوانید در کانال آموزشی و رایگان موسسه به آدرس : telegram : @amtarahan  مراجعه نمایید و مطالب آموزشی ما را مطالعه نمایید ولی تصویر سازی طراحی لباس فقط نقاشی بوده و میتواند در انیمیشن و یا در حوزه تبلیغات استفاده نمایید و یا بتوانید طرح لباس خود را بزرگ نمایی نمایید ، در موسسه طراحان مد شما با طراحی لباس آشنا میشوید و این دورشته کاملا تفکیک گردیده اند .

شما بعد از اینکه طراحی لباس را آموزش دیدید و دوره های مدیریت کسب و کار را گذراندید به یک مدیر طراحی تبدیل شده اید و میتوانید شرح وظایف واحد طراحی را کاملا نوشته و آموزش میبینید بتواند تمام مدیریت ها را با بودجه مزون خود همسو نمایید .

به زودی مطالب این صفحه به روز خواهد شد ..

در حال به روز رسانی

نویسنده : کامران ذاکری مدیر موسسه طراحان مد

درآمد در طراحی لباس

درآمد در طراحی لباس – دانشگاه الزهرا

درآمد در طراحی لباس

درآمد در طراحی لباس – آموزش کار تیمی در دانشگاه الزهرا

دوره های آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *