دوره-فشن-مارکتینگ

کریستین لوبوتین هفتم ژانویه سال ۱۹۶۳ در فرانسه به دنیا آمد. او فرزند پدری کابینت ساز و مادری خانه دار بود. لوبوتین رابطه ی خوبی با درس و مدرسه نداشت و از همان سنین پایین، مشغول طراحی بود. در ۱۲ سالگی به دلیل فرار از مدرسه اخراج شد.

علاقه ی لوبوتین به طراحی کفش در سال ۱۹۷۶ آغاز شد. زمانی که هنگام بازدید از موزه، تابلویی روی دیوار موزه دید که نوشته شده بود ” پوشیدن کفش پاشنه بلند در این مکان ممنوع است. ” هدف لوبوتین طراحی کفش هایی بود که قوانین را بشکند و به زنان حس قدرت و اعتماد به نفس دهد.

در دهه ی هشتاد با سفر به مصر و هند ایده های جالبی برای کفش هایش طراحی کرد و سپس به طور حرفه ای نزد راجر ویویه ( طراح کفش فرانسوی) طراحی کفش را آموخت و برای برند های مشهوری مثل شنل و ایو سن لارن، کفش های زنانه طراحی کرد. یکی از ایده های لوبوتین، کفی قرمز برای کفش های زنانه اش بود که از رنگ لاک ناخن دستیارش الهام گرفته بود و سپس تبدیل به امضای کارش شد.

اولین فروشگاه کفش لوبوتین، سال ۱۹۹۱ در پاریس به همراه پرنسس کارولین از موناکو به عنوان اولین مشتری اش افتتاح شد. سپس اکثر سلبریتی ها مثل مدونا، جنیفر لوپز، تینا ترنر و… از کفش های لوبوتین استفاده می کردند.

به گفته ی هفته نامه ی نیویورکر ( The New Yorker)، لوبوتین هرسال ۵۰۰ هزار جفت از کفش هایش را به فروش می رساند. قیمت هر جفت کفش ها از ۴۰۰ دلار تا ۶ هزار دلار متغیر است.
لوبوتین در سال ۲۰۰۳، شروع به طراحی و ساخت کیف دستی کرد. در سال ۲۰۱۱ خط تولید کفش های مردانه به محصولات این برند اضافه شد. در سال ۲۰۱۳ تولید لوازم آرایشی این برند آغاز شد!

معرفی طراحان برتر دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *