معرفی بهترین عکاسان دنیای فشن

بهترین عکاسان دنیای فشن

بهترین عکاسان دنیای فشن: ۱۹ آگوست روز جهانی عکاسی است و به همین مناسبت قصد داریم بهترین عکاسان مد و فشن را معرفی کنیم.

عکاسی در فشن ترکیبی از مارکتینگ و هنر است. کار عکاسان مد این است که محصولی را به شکلی هنرمندانه و خلاقانه نمایش دهند و بفروشند و در واقع به روح برند در قالب یک عکس جان می بخشند و جدیدترین ترند های فشن را به نمایش بگذارند. عکاسی فشن بسیار گسترده است و از عکاسی تبلیغات تا اوت کوتور را در بر می گیرد.

موسسه طراحان مد
patrick1

عکاسی فشن اولین بار در سال ۱۸۵۶ برای تشویق مردم به اهمیت دادن به صنعت فشن آغاز شد. نخستین عکاس مد آدولف براون، یک عکاس فرانسوی بود. او اولین کسی بود که یک کتاب مد با ۲۸۸ تصویر از ترند های فشن منتشر کرد.

اگر به لطف عکاسان نبود، صنعت مدلینگ هیچوقت به این بزرگی نمی شد. آن ها مدل ها را به تصاویر جذاب و ماندگار تبدیل می کنند تا الهام بخش جهان باشند.

موسسه طراحان مد
unnamed

عکاس اهل پرو ماریو تستینو Mario Testino عکاس بسیاری از چهره های منحصر به فرد مثل کیت ماس، لیدی گاگا، نائومی کمپبل و مدونا بوده است. او پس از اینکه توسط Vanity Fair برای عکاسی از پرنسس دایانا انتخاب شد، پیشنهاد های بیشماری توسط خانواده سلطنتی دریافت کرد. ماریو علاوه بر کار خود که در نشریات برتر دنیا ظاهر می شود، تصاویر خانه های مد پیشرو مثل بربری، گوچی، دولچه اند گابانا، ورساچه و بسیاری از نمایشگاه و گالری ها را نیز ثبت کرده است. او به قدری در این صنعت تاثیر گذار بود که جایزه افتخاری OBE از امپراتوری انگلستان برای فعالیت های هنری و خیریه اش دریافت کرد.

Mario-Testino

استیون میسل Steven Meisel از عکاسانی است که مصاحبه و عکس های کمی از خودش وجود دارد اما تاثیرش بر صنعت مد غیر قابل انکار است. یکی از قدرتمند ترین عکاسان است و به کشف و یا پرورش مشاغل بسیاری از مدل های مشهور مانند کوکو روچا، نائومی کمپبل، لیندا اونجلیستا و لارا استون معروف است. وی از سال ۱۹۸۸ تمام کاور های جلد مجله Vogue Italia و از سال ۲۰۰۴ تمام عکس های برند پرادا را عکاسی کرده است. همچنین با برند های دیگری همچون ولنتینو، ورساچه، دولچه اند گابانا و مجلات معتبر همکاری کرده است. استیون از عکاسانی است که هر مدلی آرزوی کار با او را دارد.

موسسه طراحان مد

انی لیبوویتز Annie Leibovitz به پرتره هایش از بازیگران، ورزشکاران، سیاستمداران و خوانندگان( قابل توجه ترینشان پرتره های جان لنون) مشهور است. او در سال ۱۹۸۸ کارش را با Vogue آغاز کرد و از آن زمان به دلیل عکس های پرشور و پیچیده اش مشهور شده است. علاوه بر کار های گسترده وی در مجله که شامل تعداد زیادی سرمقاله و جلد فیلم برای Vanity Fair است، انی برای کمپین های تبلیغاتی دیور، پرادا، روبرتو کاوالی، بولگاری و گپ نیز عکاسی کرده است.

موسسه طراحان مد

پاتریک دمارشلیر Patrick Demarchelier عکاس مد فرانسوی یکی از مهمترین عکاسان مد در تمام دوران است. این رویای هر مدل است که با او کار کند و به سبک چشمگیر او تصویر برداری شود. او مسئول بسیاری از تصاویر مشهور در صنعت مد است. او از هر مدل برتر عکاسی کرده و تقریبا اکثر جلد مجلات مد کار او می باشد. کمپین های تبلیغاتی خلاقانه برای برند هایی چون شنل، ایو سن لارن، دیور و لویی ویتون نیز خلق کرده است. او در دهه هشتاد به عنوان اولین عکاس غیر بریتانیایی خاندان سلطنتی بریتانیا و پرنسس دایانا انتخاب شد.

موسسه طراحان مد

هرب ریتس Herb Rits عکاس آمریکایی به دلیل عکس های متمایز سیاه و سفید خود که جسورانه، مینیمال و بر خلاف هر چیز دیگری که صنعت مد تا به حال دیده بود، شهرت بین المللی کسب کرد. او از مدل های مشهور جهان عکاسی کرده است و تقریبا ۴۰ جلد از مجله Vanity Fair از عکس های او می باشد. هرب برای طراحان برند هایی چون شنل، کارتیه، جورجیو آرمانی و ولنتینو کتاب های عکس بسیاری منتشر کرده است. او در سال ۲۰۰۲ به دلیل بیماری در سن ۵۰ سالگی درگذشت.

موسسه طراحان مد

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *