معرفی

این مدرسه در سال ۲۰۰۰ در دانشگاه بولونیا تاسیس شد و اکنون یکی از بزرگترین و معتبر ترین مدارس بیزینس در ایتالیا و یکی از نوآور ترین ها در اروپا است. این مدرسه سالانه بیش از ۶۰۰ دانشجو از هرجای جهان پذیرش می کند.

این مدرسه با کمپانی هایی از جمله آدیداس، بالنسیاگا، بولگاری، گوچی، نایک، مکس مارا، لورئال و H&M همکاری دارد و مدیران خبره و برنامه های تخصصی در اختیار این شرکت ها قرار می دهد.

در این مدرسه مدرک MBA در زمینه های رباتیک، فشن، غذا، سوخت های سبز و اتومبیل اعصا می شود. همچنین رشته هایی از جمله بازاریابی، HR، امنیت شبکه و علوم کامپیوتر تدریس می شود.

هدف تاسیس

هدف این مدرسه ایجاد تعادل بین تجارت و فشن در مدیریت کمپانی های لاکچری با استفاده از مدیران و کارآفرینان ماهر است. تحقیق و آنالیز بیزینس های فشن به دانشجویان اجازه می دهد با ترکیب دانششان از مدیریت های مختلف، یک شرکت بین المللی تاسیس کنند. این مدرسه به دلیل رابطه ی نزدیکی که با کمپانی های ایتالیایی دارد، بر جنبه های کاربردی فشن و مدیریت نیز تمرکز دارد.

با تحقیق درباره مسیر پیشرفت شرکت ها، دانشجویان ویژگی های بخش هایی از بازار که بیشترین ارزش بین المللی را دارند را بررسی می کنند.

دوره های تحصیلی

دوره های MBA در فشن و طراحی ۱۲ ماهه هستند. دانشجویان ترم اول بر مدیریت تمرکز دارند و در ترم دوم موضوعات تخصصی را مطالعه می کنند. در کلاس های دانشکده بین المللی تعدادی سخنران های مهمان در زمینه ی مدیریت حاضر می شوند و دانشجویان در آزمایشگاه بیزینس و بررسی اتفاقات زندگی واقعی شرکت می کنند. پس از پایان دوره، دانشجویان دوره ی ۵۰۰ ساعته کارآموزی در کمپانی های برتر می گذارنند.

دوره ی MBA دوازده ماهه شامل ۵۰۴ ساعت فعالیت های کلاسی، ۱۲۶۰ ساعت کار فردی و گروهی و ۵۰۰ ساعت کارآموزی است.

مدرسه بیزینس بولونیا

دوره های آکادمیک به سه ترم تقسیم شدند. دانشجویان در ترم اول اصول کلی مدیریت را مطالعه می کنند. در طی ترم دوم و سوم مباحث تخصصی می شوند.

درسال اول کلاس های مدیریت شامل امور مالی، استراتژی شرکت، مدیریت و حسابداری، اقتصاد کلان برای مدیران، مهارت های مدیریت مردم، مارکتینگ، اخلاق کسب و کار و مسئولیت های اجتماعی شرکت برگزار می شود. همچنین دانشجویان باید در دوره های خاص شامل جواهر شناسی و ساعت، فشن و اکسسوری، عطر و عینک، طراحی صنعتی و برندینگ، کالا های لوکس: ماشین، قایق و توسعه تجارت شرکت کنند.

ترم سه همراه با کارآموزی برگزار می شود. کارآموزی می تواند در شرکت های مختلف ایتالیا و خارج از ایتالیا باشد. این دوره فرصتی برای دانشجویان است تا مهارت های دو ترم گذشته را بیازمایند و در انتهای کارآموزی باید گزارشی تهیه کنند.

هدف کلاس های برندینگ معرفی دانشجویان به دنیای طراحی ایتالیایی و بررسی بازار است.

مدرسه بیزینس بولونیا

از برنامه هایی مثل سمینار، سخنرانی، پروژه های گروهی، بازدید از کمپانی ها، فیلم و آزمون در این مدرسه استفاده می شود. آزمون ها به صورت ارائه های فردی یا گروهی، فعالیت های کلاسی، امتحان های شفاهی و نوشتاری است.

۹۰ درصد دانشجویان، ۶ ماه پس از پایان دوره MBA و برندینگ، در کمپانی ها مشغول به کار می شوند. مدرسه از آغاز با برگزاری ورکشاپ ها، دوره های تخصصی، مصاحبه و نوشتن رزومه دانشجو را آماده برای کار در بازار می کند.

شرایط پذیرش

شرایط اپلای برای این مدرسه، ارائه مدارک تحصیلی، مدارک زبان، رزومه و ثبت نام آزمون ورودی است.

هزینه تحصیل

هزینه ی تحصیل در این مدرسه ۲۷۰۰۰ یورو است که در سه قسط پرداخت می شود. با پرداخت این هزینه دانشجویان به تمام سرویس های این مدرسه از جمله کتابخانه، باشگاه، رستوران و کلاس های زبان دسترسی دارند.

مدرسه بیزینس بولونیا

مقالاتدانشگاه های مد و لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *