تاریخچه برند فندی FENDI

برند فندی FENDI

خانواده فندی FENDI

فندی، برند لوکس ایتالیایی تولید کننده کفش، اکسسوری، عینک، ساعت، عطر و لباس است. این برند در سال ۱۹۲۵ توسط ادل و ادورادو فندی با مغازه ای در قلب رم که محصولات چرم و خز می فروخت، آغاز به کار کرد.

این زوج تا دهه ی ۳۰ کسب وکارشان را گسترش دادند. پنج فرزند دختر این زوج(پائولا، آنا، فرانکا، کارلا، آلدا) در سال های بعد و در سنین نوجوانی شان مشغول به کار شدند و بر طبق نیاز و سلیقه مردم و مسئولیت های خانوادگی، این برند را بسیار مشهور ساختند.

برند فندی fendi
برند فندی fendi

کارل لاگرفیلد یکی از طراحان آلمانی صاحب نام در صنعت مد بود که در سال ۱۹۶۵ با خواهران فندی آشنا شد و آغاز به همکاری با آنان کرد. حضور کارل در فندی باعث تحول بسیار عظیمی شد. در دهه ی ۵۰ داشتن لباس خز رویای بسیاری از زنان بود؛ اما پس از تغییرات اجتماعی در سال های بعد از محبوبیت لباس های خز کم شد که چندان باب میل برند فندی نبود. کارل با ارائه ی الگوهای جدید، طرح و پترن های متفاوت از گذشته و تکنیک های خلاقانه، کت های خز رنگی را وارد بازار کرد که برند فندی را از ورشکستگی نجات داد و مورد توجه بسیاری از جوانان قرار گرفت.

همچنین کارل در دهه ۶۰ لوگوی این برند که شامل دو حرف F برگشته است را طراحی کرد. این لوگو نه فقط نشان برند بود بلکه به عنوان پترن در لباس ها نیز استفاده می شد.

برند fendi
برند fendi

کالکشن FENDI

اولین کالکشن اوت کوتور فندی با طراحی کارل لاگرفیلد در سال ۱۹۶۶ ارائه شد که با استفاده ی متفاوت از خز، موفقیت های بسیاری به دنبال داشت.

فندی کالکشن خود را در سال ۱۹۸۴ بسیار گسترده کرد و دستمال گردن، روسری، دستکش، کراوات، جین و مبلمان خانگی را نیز به محصولات خود اضافه کرد. اولین عطر زنانه فندی در سال ۱۹۸۵ با همین نام ارائه شد و همچنین اولین عطر مردانه خود را در سال ۱۹۸۸ با نام Fendi Uomo ارائه کرد. این برند در سال ۱۹۹۰ آغاز به طراحی کالکشن مردانه کرد.

سیلویا فندی، فرزند آنا در سال ۱۹۹۴ به عنوان مدیر خلاق اکسسوری لاین مردانه مشغول به کار شد و با طراحی محبوب ترین کیف های این برند با عنوان Baguette با متریال های خاص به شهرت رسید و موفق به کسب جایزه بین المللی اکسسوری در سال ۲۰۰۰ شد. این کیف ها در سال های اخیر با تنوع بسیاری در حال تولید برای مخاطبان است و این برند بیشتر محبوبیت خود را مدیون کیف و اکسسوری های خز دار می باشد.

تاریخچه برند فندی fendi
تاریخچه برند فندی

فندی نه فقط در حوزه فشن بلکه در طراحی دکوراسیون داخلی و وسایل منزل، طراحی روکش های صندلی ماشین، طراحی و ارائه دوچرخه در سال ۲۰۱۷ نیز نقش موثر داشته است.

فندی از اولین برند های مد دنیا است که در سال ۲۰۰۷ فشن شو خود را بر روی دیوار چین با حضور ۸۸ مدل برگزار کرد.

فندی در کالکشن ۲۰۲۰ از مفهوم آزادی و قدرت زنانه برای طراحی استفاده کرد. آستین های پف دار و عظیم، کت های کوتاه و بلند، استفاده از پارچه های نقش دار و یا ضخیم، کیف ها و اکسسوری متنوع خز دار از موارد مورد توجه در کالکشن بودند.

این برند در حال حاضر با بیش از ۱۵۰ فروشگاه در ۲۵ کشور دارای شهرت جهانی است.

برند fendi
برند fendi
کیف فندی fendi

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *