سه راه کاهش تسلط و قدرت صنعت فست فشن

فست فشن
کاهش تسلط و قدرت صنعت فست فشن

کاهش تسلط و قدرت صنعت فست فشن :با توجه به اینکه فروشگاه های اطراف انگلستان شروع به بازگشایی کردند و خرده فروشانی مانند Boohoo به کارگران بسیار پایین تر از حداقل دستمزد ملی پرداخت می کنند، جامعه آنچه را که در طول پاندمی کرونا اهمیت دارد، دوباره ارزیابی کرده است و دیگر جایی برای برند هایی که حقوق کارمندان را رعایت نمی کند، نیست.

بر اساس برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد، صنعت مد مسئولیت ۱۰ درصد از انتشار سالانه کربن جهانی یعنی بیش از همه پرواز های بین المللی را دارد. تحقیقات آکادمی خرده فروشی مد نشان داده است که تعداد خریداران مد پایدار در انگلستان در ۱۲ ماه گذشته، یک سوم افزایش یافته است.
افزایش عمر پوشاک تا ۹ ماه باعث کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی ردپای کربن و ردپای آب می شود.

فست فشن

ما چه اقداماتی می توانیم انجام دهیم تا از تسلط فست فشن در بخش خرده فروشی بکاهیم و مردم را ترغیب کنیم تا پوشاک را مدت زمان بیشتری نگه دارند؟

۱. تغییر تبلیغات در ارتقای کیفیت و نه تبلیغ لباس های متفاوت برای هر شب هفته.

بر اساس بررسی های اخیر، این پاندمی کرونا تقریبا یک شبه اروپا را به پس انداز تبدیل کرده است و سپرده های پس انداز در انگلستان تنها در ماه مارس تا ۱۳ میلیارد پوند افزایش یافته است. این تغییرات فرصتی برای افرادی است که می خواهند دنیای سبز تری ایجاد کنند. به طور کلی اگر بیشتر مراقب باشید که پول شما کجا می رود، این شانس است که یک قدم به حل مسئله مد پایدار نزدیک شوید. ما می دانیم که به زودی نمی توان به این مرحله برسیم اما این ممکن است که فرصتی برای استفاده از خلاقیت به منظور تقویت تصویر مد پایدار باشد.
آیا واقعا برای یک شب بیرون نیاز به لباس جدید دارید یا بهتر است کمی پس انداز کنید تا لباسی تهیه کنید که بتوان سال ها استفاده کرد؟ ما انتظار داریم که تغییراتی در بازاریابی و تبلیغات ببینیم.

فست فشن

۲. اهمیت دادن به مسائل حتی وقتی که در مرکز توجه نیستند.

بحران ویروس کرونا مسائلی چون حقوق کارگران را درخشان کرده و خطراتی که فروشگاه های بزرگ ایجاد می کنند، نسبت به قبل در بریتانیا بیشتر شده است. این بیماری همه افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و همه گیر شدن فست فشن نیز به این موضوع کمک می کند.
برخی برند ها به دلیل عدم پرداخت دستمزد معیشتی به کارکنان خود و یا دریافت سود های کلانی از طریق استثمار زنان سیاه پوست، تحت فشار قرار گرفته اند. این در حالی است که فست فشن این فرصت را دارد تا به سمت شیوه های اخلاقی تر (ethical practices) حرکت کند و به مشتریان این شانس را بدهد تا درمورد خریدشان فکر کنند که آیا خرید از بعضی برند ها با اخلاق آن ها مطابقت دارد؟

فست فشن

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *